GN 48/2020 Archiwum

Tworzą europejską grę

Uczniowie z Belgii, Austrii, Niemiec, Francji, Turcji oraz Hiszpanii gościli w Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu Trzebnickim. Realizują program Comenius.

Projekt o nazwie "Creative European Action Game" ma za zadanie umożliwić każdemu uczniowi uczestnictwo, w wymiarze europejskim, w procesie uczenia się w sposób interaktywny. Końcowym produktem będzie gra (koncepcja jak Trivial Pursuit), w którą uczniowie będą grać w sposób interaktywny w swoich szkołach. Każda placówka partnerska zajmuje się jedną dziedziną i decyduje o tym jak działać w grze (Austria - sport; Niemcy - sztuka, rękodzieło; Polska - muzyka; Francja - kino, animacja; Hiszpania - teatr, muzyka; Turcja - fotografia, Belgia - literatura). Ostateczne zasady będą ustalone przez wszystkich uczestników projektu.

Spotkanie w Siedlcu Trzebnickim było piątym z kolei i jedynym w Polsce. - Pobyt rozpoczęliśmy od prezentacji naszej szkoły. Szybko udało nam się zacieśnić relacje i sprawić, że nasi goście poczuli się jak w domu - mówi Agnieszka Galant, nauczyciel języka angielskiego. Partnerzy z zagranicy - piętnastu nauczycieli oraz szesnastu uczniów - podczas tygodniowego pobytu w naszym kraju mieli okazję poznać najpiękniejsze i najbardziej wartościowe miejsca oraz zabytki naszej kultury m.in. wrocławski Rynek i Ratusz, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką, Halę Stulecia oraz Sky Tower. Uczniowie odwiedzili także m. in. Kraków i kopalnię soli w Wieliczce.

- Udział w tak dużym przedsięwzięciu edukacyjnym - program trwa już prawie dwa lata - pozwala naszym uczniom na doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i znajomości języków obcych. Ważnym elementem są też relacje interpersonalne, bo młodzież przyjęła gości w swoich domach - dodaje A. Galant. Zaznacza również, że uczniowie i nauczyciele z innych krajów byli ujęci przyjęciem, możliwością wspólnej zabawy i spróbowania tradycyjnej polskiej kuchni. W organizację wieczoru pożegnalnego zaangażowane było całe środowisko Siedlca, a wśród nich miejscowe koło gospodyń wiejskich.

Do zakończenia projektu pozostało jeszcze jedno spotkanie. Tym razem odbędzie się ono w maju w Niemczech.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama