Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolejny rekord i kolejne potrzeby

Z łaźni Caritas Archidiecezji Wrocławskiej skorzystały dziś 103 osoby. To rekord. Teraz potrzeba męskich ubrań.

Siostra Aneta, koordynująca pracę łaźni, prosi wszystkich ludzi dobrej woli, by, jeśli mogą, podzielili się męską odzieżą, która trafi bezpośrednio do ubogich i bezdomnych.

- Szczególnie brakuje nam obuwia w rozmiarach 42 i większych. Bardzo szybko zużywają się również zapasy slipek i skarpet - podkreśla siostra. - Ostatnio zwracam naszym podopiecznym uwagę by prali swoją bieliznę i rzeczywiście część z nich w ten sposób dba o swoją higienę, ale wielu jest na ten moment niereformowalnych.

Odzież męską można dostarczyć osobiście od poniedziałku do piątku, między godz. 8 a 16 na ul. Katedralną 7 we Wrocławiu. Dla osób pracujących w tych godzinach są dwie inne propozycje.

- Prosimy by zadzwonili do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej aby umówić się na wizytę indywidualnie lub przywieźli odzież w poniedziałek, środę lub piątek po godz. 6 rano. W te dni pracuje łaźnia oraz magazyn odzieży, z których nasi klienci korzystają od wczesnych godzin porannych - mówi Paweł Trawka z biura prasowego wrocławskiej Caritas..

Łaźnia Caritas działa od 15 lat, do tej pory obsłużyliśmy ponad 90 tys. bezdomnych i ubogich. Tylko w lutym tego roku o swoją higienę zadbało w niej 813 osób.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama