Nowy numer 5/2023 Archiwum

Ligoniowy Laur trafi też do Wrocławia

S. Ewa Jędrzejak została laureatką Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia, ufundowanej przez katolickie stowarzyszenie "Civitas Christian". Boromeuszka traktuje wyróżnienie jako docenienie pracy fundacji "Evangelium Vitae", którą prowadzi.

Dzisiaj wieczorem, po Mszy św. w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Boromeuszek Piotr Sutowicz, wrocławski przedstawiciel Civitas Christiana, przekazał oficjalnie tę radosną wiadomość s. Ewie Jędrzejak.

Uroczystość wręczenia nagrody laureatom odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 - Gratulujemy siostrze Ewie osobistego sukcesu, ale dostrzegliśmy tutaj wspaniałe owoce pracy całej fundacji "Evangelium Vitae", której prezesem jest laureatka - powiedział nam Piotr Sutowicz, członek Kapituły konkursowej..

Zaznaczył on, że siostra stoi na czele dobrze prowadzonej wspólnoty, jaką tworzy fundacja. Przyznając nagrodę s. Ewie Jędrzejak, Kapituła chciała docenić pożyteczną działalność wszystkich zgromadzeń zakonnych i zwrócić na nie uwagę społeczną, szczególnie w roku życia konsekrowanego.

Podobnie odbiera wyróżnienie sama zainteresowana. - Gdy się o tym dowiedziałam, najzwyczajniej w świecie się popłakałam. Byłam zszokowana. Mam świadomość moich ułomności, wielu rzeczy nie robię idealnie. Dlatego uważam, że ta nagroda należy się całej fundacji, czyli ludziom, którzy ją tworzą. To oni wykonują wiele niezwykle potrzebnych zadań - mówi s. Ewa Jędrzejak.

Podkreśla przy tym, że cieszy się, że działalność fundacji "Evangelium Vitae" została zauważona i doceniona. - Ja jestem tylko do odbierania nagród, od uśmiechania się do obiektywów i pisania wniosków. Chyba nazwałbym się trochę „zużytym” prezesem - dowcipkowała laureatka. Jak przyznała, w ramach fundacji współpracuje ze wspaniałymi ludźmi, którzy odważyli się żyć inaczej niż większość społeczeństwa.

Czym zajmuje się „Evangelium Vitae”? Sprawdź TUTAJ.

Przyznane już po raz 42. "Ligoniowe Laury" otrzymają także aktor Franciszek Pieczka oraz Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy