Nowy numer 49/2020 Archiwum

Mistyka nie tylko dla wybranych

Rozpoczęły się wrocławskie obchody 500. rocznicy urodzin św. Teresy.

Wejść przez modlitwę w przymierze z Bogiem, w niewysłowioną relację miłości i przyjaźni z Nim, porównywaną do zaślubin – to przesłanie świętej z Avili. Mówił o nim o. Krzysztof Piskorz podczas Mszy św. rozpoczynającej jubileuszowe świętowanie urodzin Teresy, przypadającymi dokładnie 28 marca.

– Czy potrafimy otworzyć się na to, co proponuje Bóg, zapraszając nas do czegoś nowego, niewyobrażalnego? – pytał, zauważając, że wtedy właśnie rozpoczyna się w nas życie charyzmatyczne, mistyczne. – Teresa była charyzmatykiem, mistykiem, prorokiem; bardzo „konkretną” kobietą, którą „zdobył” Bóg, a Ona odpowiedziała na Jego inicjatywę, nawracając się z „letniości” – powtarzał.

– My też jesteśmy powołani do mistyki, do bycia charyzmatykami w Kościele. Mistyka nie jest dla wybranych, ale dla wszystkich. Jest otwarciem się na przymierze z Bogiem, który chce zaślubić nas, prowadząc do najgłębszego zjednoczenia z Sobą.

Mistyka nie tylko dla wybranych   Karmelitańska schola Agata Combik /Foto Gość W kolejne dni w kościele pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu na „urodzinowych gości” czeka wiele propozycji:

Piątek, 27 marca

15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do 17.00, spowiedź; 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci; 18.00 Eucharystia; 19.00 Droga Krzyżowa ze św. Teresą i śpiewami Karmelitańskiego Zespołu Uwielbienia;

20.00 „Modlitwa terezjańska” – konferencja o. Antoni Rachmajda OCD; 20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; 21.00 Modlitwa do Królowej Karmelu

Sobota, 28 marca, rocznica urodzin

11.30 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego; koncert Jubileuszowy Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN: Prapremiera Oratorium Terezjańskiego „Twoją na zawsze jestem, Panie”;

18.00 Eucharystia u karmelitanek bosych przy ul. Karłowicza; Koncert Jubileuszowy Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN: Prapremiera Oratorium Terezjańskiego „Twoją na zawsze jestem, Panie”

 

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama