GN 47/2020 Archiwum

Dziś spotkanie młodzieży z arcybiskupem

W sobotę przed niedzielą palmową abp Józef Kupny we wrocławskiej katedrze spotka się z młodymi z całej archidiecezji.

Głównym tematem spotkania, które odbywać się będzie w związku z przeżywanym tradycyjnie w Niedzielę Palmową XXX Światowym Dniem Młodzieży, będą wydarzenia, jakie czekają Kościół w Polsce w 2016 r., a szczególnie wizyta tysięcy młodych z całego świata, którzy przyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. 

Poza wspólną modlitwą oraz adoracją krzyża młodzież będzie zadawać pytania metropolicie. Następnie arcybiskup dokona posłania tych, którzy zaangażowali się w punkty przygotowań do ŚDM 2016.

W całej diecezji wrocławskiej utworzono 35 punktów. Każdy otrzyma specjalny certyfikat, dużą świecę oraz specjalną flagę Światowych Dni Młodzieży. Początek spotkania o 15.00.

Od poniedziałku natomiast rusza w katedrze stała modlitwa w intencji spotkania młodych w 2016 r. Od tego dnia w każdy ostatni poniedziałek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie można adorować Chrystusa Eucharystycznego do godz. 21.00. Modlitwa kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim.

Światowy Dzień Młodzieży odbywa się każdego roku w diecezjach w Niedzielę Palmową, a raz na 2-3 lata, w lipcu, młodzież zjeżdża się z całego świata do jednego z krajów. Za rok gospodarzem spotkania będzie Kraków.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama