Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nie musicie być tacy jak inni

Konferencja, adoracja krzyża, koncert, możliwość spowiedzi i posłanie punktów przygotowań do ŚDM w Krakowie w 2016 roku - młodzi z archidiecezji wrocławskiej zgromadzili się na Ostrowie Tumskim.

Od 30 lat na całym świecie w Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku ma on przede wszystkim na celu zgromadzić młodych ludzi, którzy pragną zaangażować się w międzynarodową inicjatywę Światowych Dni Młodzieży, które za rok odbędą się w stolicy Małopolski. Chodzi także o zachęcenie innych, aby zwrócili uwagę na zbliżające się wielkie wydarzenie.

- Takie spotkanie pokazuje, że wokół ŚDM gromadzi się mnóstwo młodych osób, że to dzieło jest żywe i zrzesza wokół siebie coraz więcej sympatyków. Gdy wchodzimy do katedry, widzimy naszych setki rówieśników, a to robi wrażenie. Mamy okazję zobaczyć, że inicjatywa działa szeroko, nie tylko gdzieś w tam w naszej salce parafialnej - mówi Daniel Duś, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

Zebrani najpierw wysłuchali konferencji. Słowo wygłosiło kilku kapłanów. Rozpoczął ks. Mariusz Sobkowiak. - W orędziu papież Franciszek zachęca nas, byśmy przeżyli przygodę z Panem Bogiem, dlatego, że On ma dla nas dobry plan na nasze szczęście - stwierdził wikariusz parafii pw. św. Faustyny na Biskupinie. Zwrócił uwagę na to, że ludzie często w swoim życiu za wszelką cenę realizują swoje pragnienia i marzenia. - Każdy przecież chce być szczęśliwy. A tylko Jezus Chrystus może w zapewnić nam wieczne szczęście. Nie zaś świat, który nas otacza i niesie często grzech, a harmonię z Bogiem i drugim człowiekiem po prostu niszczy - podsumował.

Zebrani w katedrze mieli okazję do spowiedzi w trakcie uroczystej i bardzo klimatycznej adoracji krzyża. Każdy mógł bowiem w skupieniu podejść do narzędzia śmierci Jezusa Chrystusa, dotknąć, pomodlić się, pocałować. Wielu skorzystało z tej niecodzienne okazji.

Specjalnym gościem spotkania był abp. Józef Kupny, któremu prowadzący w imieniu młodzieży zadawali pytania na podstawie orędzia papieża Franciszka. Pasterz udzielił także młodzieży paru życiowych wskazówek.

- Nie bójcie się postępować inaczej niż inni. Nie musicie być tacy jak inni. Miejcie odwagę zachowywać się według własnych przekonań na co dzień wśród waszych rówieśników - doradzał metropolita wrocławski, który podkreślił potrzebę ciągłego kształtowania własnego sumienia.

Następnie rozdano specjalne certyfikaty z błogosławieństwem biskupa, które potwierdzały posłanie punktów przygotowań do ŚDM w Krakowie w 2016 r. Są to miejsca, w których młodzież może aktywizować się jako wolontariusze oraz formować się do spotkania z papieżem Franciszkiem oraz obywatelami krajów z całego świata. Całość zakończył koncert uwielbienia Wrocławskiego Chóru ŚDM.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy