Nowy numer 48/2020 Archiwum

Najlepszy system operacyjny

Jednym z trzech laureatów tegorocznej Śląskiej Nagrody im. Janusza Ligonia została wrocławska boromeuszka s. Ewa Jędrzejak.

Kapituła doceniła sposób, w jaki uosabia ona działalność całej organizacji. Oczywiście nie możemy pominąć jej osobistego sukcesu i wartości dzieła, które prowadzi, natomiast nasz zespół dostrzegł u s. Ewy umiejętność efektywnej pracy we wspólnocie i właściwe nią kierowanie – mówi Piotr Sutowicz, członek Kapituły Śląskiej Nagrody im. Ligonia.

Podkreśla, że w Roku Życia Konsekrowanego zwrócono uwagę na trud podjęty na rzecz człowieka przez boromeuszki. – Są niczym system operacyjny w komputerze: nie widać jego ogromnej pracy, a okazuje się ona kluczowa dla funkcjonowania całego urządzenia. Siostra Ewa – jako prezes – uosabia właśnie całą działalność fundacji: okno życia, poradnictwo na rzecz rodziców, warsztaty, pochówki dzieci zmarłych przed narodzeniem, pomoc chorym itd. – wymienia P. Sutowicz. – Gdy dowiedziałam się o nagrodzie ze strony internetowej, byłam zszokowana. Tak „po babsku” się pobeczałam. Określiłabym się jako „zużyty prezes”. Dużo trudniejsze zadania wykonują ludzie pracujący ze mną w fundacji „Evangelium Vitae”. To oni zasłużyli na tę nagrodę – odpowiada s. Ewa. Ligoniowy Laur przyjmuje jako zauważenie i docenienie działania całej fundacji. – Wokół „EV” gromadzi się mnóstwo pięknych ludzi, którzy mają odwagę żyć inaczej, niż żyje większość społeczeństwa. Ja zaś jestem od pisania wniosków, odbierania wyróżnień i uśmiechania się do obiektywu – kwituje boromeuszka. Wyróżnienie już po raz 42. przyznało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Powołuje ono specjalną kapitułę, a ta po obradach wyłania triumfatorów. Fundacja z siedzibą we Wrocławiu podejmuje m.in. szeroką pomoc społeczną, pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, ochronę i promocję życia oraz zdrowia, opiekę nad rodzinami, działalność szkoleniową. Realizuje projekty na pozór niewidoczne i mało efektowne, ale niezwykle ważne, często ratujące ludziom życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama