Pojednanie rzutem na taśmę

W 13 wrocławskich kościołach w nocy z 1 na 2 kwietnia będzie okazja, aby przystąpić do sakramentu spowiedzi. Dla wielu to jedyna szansa, aby pojednać się z Panem Bogiem.

Decyzję o włączeniu się archidiecezji do ogólnopolskiej akcji "Noc Konfesjonałów" podjął abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski uzasadnia, że akcja idealnie wpisuje się w temat roku duszpasterskiego "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

- Noc konfesjonałów wiąże się także z tegorocznym hasłem naszej diecezji, które brzmi „Czas łaski”. Przecież sakrament pokuty jest doskonałym przykładem Bożej łaski dla człowieka - stwierdza ks. Marian Biskup.

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej przyznaje, że w okresie Wielkiego Postu księża spowiadali częściej, organizowano rekolekcje i misje, które stworzyły dobrą okazję do pojednania. Jednak "Noc Konfesjonałów" daje możliwość do spowiedzi tym, którym tryb życia nie pozwala klęknąć przed kratkami za dnia.  

- Zauważmy, że inicjatywa organizowana jest tuż przed Triduum Paschalnym. Zwraca ona naszą uwagę na duchowe przegotowanie do Zmartwychwstania Chrystusa w czasie, kiedy wpadamy w przedświąteczne zabieganie, szał zakupów i sprzątania. Oprócz zewnętrznej troski o święta Wielkiej Nocy, pamiętajmy o wewnętrznych "porządkach" swojej duszy - tłumaczy Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej.

"Noc Konfesjonałów" ma głęboki wymiar ewangelizacyjny. Przygotowano bowiem ok. 40 tysięcy kieszonkowych rachunków sumienia, które młodzi wolontariusze rozdają na terenie Wrocławia i w parafiach. Tekst rachunku sumienia pochodzi z rozważań kandydata na ołtarze sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza, legendarnego duszpasterza akademickiego. - Kilkaset młodych osób angażuje się w inicjatywę, a to już jest ewangelizacja. Doświadczają jej również ci, którzy ten podręczny rachunek sumienia otrzymują - mówi ks. Marian Biskup, który nawiązuje także od słów papieża Franciszka.

- Ojciec święty niedawno powiedział, abyśmy wyszli z enklawy i kierowali się ku obrzeżom. My nie rozumiemy ich jako peryferii miejskich, dzielnic oddalonych od centrum. Chcemy wejść w obrzeża wiary człowieka, który zobojętniał, zaniedbał własną duchowość. Zachęcamy i przekazujemy dobrą nowinę: Bóg jest zawsze gotowy obdarzyć cię Swoim miłosierdziem, jeśli tylko zapragniesz po nie sięgnąć - dodaje kapłan.

Nocny czas umożliwia spowiedź ludziom za dnia bardzo zajętym. Aby mogli w spokoju, skupieniu i ciszy, a przede wszystkim bez pośpiechu i nerwowości stania w kolejkach pojednać się z Bogiem. To także szansa dla tych, którzy przyjeżdżają zza granicy do rodzinnego domu na Wielkanoc, a w swoich stronach nie mieli okazji przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Poniżej przedstawiamy listę kościołów we Wrocławiu, które biorą udział w "Nocy Konfesjonałów"

  • Parafia Katedralna p.w. św. Jana Chrzciciela – pl. Katedralny
  • Parafia Bożego Ciała – ul. Bożego Ciała 1
  • Parafia św. Mikołaja – ul. Św. Antoniego 30
  • Parafia św. Ignacego Loyoli – ul. W. Stysia 16
  • Parafia św. Klemensa Dworzaka – al. Pracy 26
  • Parafia św. Augustyna – ul. Sudecka 90 – Krzyki
  • Parafia św. Antoniego – al. Jana Kasprowicza 26 – Karłowice
  • Parafia N.M.P. Matki Pocieszenia- ul. Wittiga 10 – Dąbie
  • Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Horbaczewskiego 20 – Gądów
  • Parafia Ducha Świętego – ul. Bardzka 2/4
  • Parafia św. Jana Apostoła – ul. Królewska 30 – Zakrzów
  • Parafia Odkupiciela Świata – ul. Macedońska 2 – Polanka
  • Parafia św. Karola Boromeusza – ul. Krucza 58

 

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..