Nowy numer 28/2018 Archiwum

Proces Jezusa współcześnie

Młodzież parafii pw. św. Mikołaja w Wiązowie wystawiła przedstawienie pasyjne.

Ponad 100-osobowa widownia obejrzała spektakl „Współczesne Misterium Męki Pańskiej”, przygotowany z inicjatywy Oddziału Parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przez młodzież parafialną i uczniów gimnazjum w Wiązowie.

Pod opieką ks. Kamila Kasztelana, wikariusza parafii w Wiązowie, oraz p. Edwardy Derkowskiej 20-osobowa grupa młodzieży wcieliła się w rolę sędziego, oskarżycieli i obrońców, aby pokazać zgromadzonej widowni, jak dzisiaj mógłby wyglądać proces Jezusa. Drugim celem było uświadomienie zgromadzonym, że Kościół ze swoją nauką jest nieustannie atakowany, a wierni zobowiązani są do Jego obrony.

Na widowni w Gminnej Bibliotece Publicznej znaleźli się wierni z parafii, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie oraz księża pracujący w dekanacie.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma