Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Radość silniejsza od lęku

Tradycyjnie w drugim dniu świąt Wielkiej Nocy do wiernych archidiecezji swoje słowo skierował rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Przeżywając radość, musimy zgodzić się także na lęk" - napisał ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, nawiązując do mieszanki uczuć towarzyszącym kobietom, które wracały od pustego grobu.

"Ewangeliczny przykład kobiet pokazuje jeszcze inną rzecz, a mianowicie, że w tym współistnieniu lęku i radości, może zwyciężyć radość. Lęk nie jest ostatnią, dominującą rzeczywistością. Ostatnie słowo do niego nie należy. W życiu kobiet zaczyna dominować radość, ponieważ spotykają na swojej drodze żywego Pana, który wzywa je do radości, mówiąc: »Witajcie!«, co oznacza dosłownie: »Radujcie się!«. Spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, któremu oddały pokłon, staje się dla nich źródłem radości, większej niż wszystkie lęki" - wyjaśniał.

Ksiądz rektor zwrócił uwagę również na źródło radości Pana Jezusa, którym jest "stała obecność i bliskość Ojca, który nigdy nie opuścił swojego Syna i zawsze przychodzi Mu z pomocą (...). Ojciec napełnia Pana Jezusa radością przez to, że nie zostawia Go w grobie, że daje Mu nowe życie w zmartwychwstaniu" - zaznacza.

Autor listu przekonuje, że najgłębszym źródłem radości dla chrześcijanina jest "synowska relacja z naszym Ojcem niebieskim, która zakorzeniona jest w relacji Ojca ze swoim Jednorodzonym Synem. Bóg jest naszym kochającym i wszechmocnym Ojcem, a my Jego przybranymi dziećmi. Przeżywając coraz głębiej tę relację, możemy odnajdywać radość mocniejszą niż lęk" - dodaje.

Poniedziałek Wielkanocny jest w archidiecezji wrocławskiej dniem modlitwy za Papieski Wydział Teologiczny. Wierni składali również ofiary na funkcjonowanie papieskiej uczelni.

Przeczytaj cały list rektora PWT na kolejnej stronie


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama