Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowe miejsce Dworca Autobusowego

Od środy 8 kwietnia funkcjonować będzie tymczasowy Dworzec Autobusowy we Wrocławiu, co spowoduje także zmiany w rozkładach jazdy.

W miejscu dotychczasowego przeprowadzany jest gruntowny remont i budowa galerii handlowej. Sprawdź, skąd będą teraz odjeżdżać autobusy.

- Czysta i sucha poczekalnia, monitoring, zapowiedzi głosowe, toalety i miejsca z gastronomią. Dworzec tymczasowy będzie trochę mniejszy, ale warunki dla podróżnych będą nawet lepsze niż są teraz w naszym obecnym budynku - mówił na początku roku Krzysztof Balawejder, prezes zarządu Polbus PKS.

Od jutra autobusy będą zatrzymywały się i startowały za budynkiem dyrekcji dworca PKP między ul. Suchą, Joannitów a Dyrekcyjną.

Na tymczasowym dworcu do dyspozycji podróżnych jest 14 stanowisk, dwie kasy biletowe i punkt informacyjny. Z dworca skorzysta 65 firm przewozowych.

Uwaga, wraz z uruchomieniem nowego miejsca, zmienią się także w jakimś stopniu rozkłady jazdy.

 Od 8 kwietnia 2015r. na Tymczasowym Dworcu Autobusowym przy ul. Joannitów 13 zmianie ulegną następujące stanowiska i miejsca odjazdów:

- Autobusy linii 504, 514 oraz 554 do Oleśnicy, Twardogóry i Ostrowiny nie będą wjeżdżały na Tymczasowy Dworzec Autobusowy; odjazdy będą realizowane z przystanku przy ul. Suchej w pobliżu nowego dworca (nr 21119),

- Komunikacja firmy PolskiBus.com będzie realizowana ze stanowisk nr 10, 11 i 14

- Komunikacja międzynarodowa będzie realizowana ze stanowisk nr 6, 12, 13 i 14.

Pozostałe kursy będą odjeżdżać z tych samych stanowisk, jakie obowiązywały na starym obiekcie.

Podczas przebudowy właściwego dworca PKS zmieniły się przystanki dla autobusów nocnych. Teraz główny postój znajduje się na ul. Petrusewicza obok Aquaparku, pomiędzy ulicą Ślężną i Borowską. Nowy dworzec PKS z galerią handlową planowo ma być oddany do użytku w 2017 roku.

Nowe miejsce Dworca Autobusowego  

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama