Nowy numer 49/2020 Archiwum

V rocznica katastrofy smoleńskiej

Z okazji V rocznicy katastrofy smoleńskiej we Wrocławiu przygotowano kilkudniowe obchody. Z Wrocławiem bowiem miało związki kilka ofiar z kwietnia 2010 roku.

We Wrocławiu ofiary tragicznego lotu Tu-154M będziemy oficjalnie wspominać już 9 kwietnia na pl. Gołębim na Rynku. O godz. 18 odbędzie się bowiem Apel Poległych.

10 kwietnia uroczystości rozpoczną się od rana:

Godz. 11.00 - Poświęcenie siedmiometrowego krzyża na cmentarzu parafialnym Świętej Rodziny (przy ul. Smętnej), który będzie upamiętniał ofiary zbrodni katyńskiej z 13 kwietnia 1940 r. oraz katastrofy prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 r. Po poświęceniu przewidziany jest Apel Poległych.

Godz. 12.00 - Złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej: Aleksandrę Natalli-Świat (pl. Solny); Janinę Natusiewicz-Mirer (budynek Panoramy Racławickiej); Władysława Stasiaka (ul. Szewska, budynek Instytutu Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego); Jerzego Szmajdzińskiego (ul. Oporowska, wejście na stadion „Śląska”);

Godz. 18.30 - Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar tragedii smoleńskiej. Eucharystię odprawi i homilię wygłosi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski w kościele św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława.

11 kwietnia we Wrocławiu również będziemy mieli okazję uczestniczyć we Mszy św. o godz. 8:30 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku, w intencji Ojczyzny, zamordowanych w Katyniu oraz tych, którzy zginęli w tragedii smoleńskiej (szczególnie w intencji wszystkich prawników udających się wówczas do Katynia).

O godz. 17.00 wiersze i pieśni z „ Antologii smoleńskiej 96 wierszy” zaprezentują Współautorzy w Klubie Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 10.

W kolejnych dniach: 15 kwietnia o godz. 19 rozpocznie się dyskusja poświęcona koncepcji polityki zagranicznej ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Civitas Christiana, przy ul. Kuźniczej 11.

17 kwietnia natomiast koncert Grupy 44 pt. „Rozdarta mgła” w Oratorium Marianum, budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, na pl. Uniwersyteckim. Początek o godz. 19.00.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama