GN 47/2020 Archiwum

Co Bóg o nich myśli?

Posłowie i senatorowie reprezentujący w parlamencie Dolny Śląsk zostali przyjęci w rezydencji biskupów wrocławskich przez abp. Józefa Kupnego.

Efektem pierwszego spotkania z metropolitą, które odbyło się kilka miesięcy temu, było pragnienie parlamentarzystów, aby cyklicznie spotykać się z pasterzem Kościoła wrocławskiego. Okazją do ich dzisiejszej wizyty w rezydencji biskupów wrocławskich jest przeżywana oktawa Świąt Wielkiej Nocy.

W czasie rozmów ksiądz arcybiskup poinformował gości o tym, czym żyje Kościół na Dolnym Śląsku, zwracając uwagę na trwające przygotowania do obchodów rocznicy wydania listu biskupów polskich do biskupów niemieckich ze słynnym zdaniem: "Udzielamy przebaczenia i prosimy o nie", które odbędą się jesienią tego roku. Posłowie i senatorowie interesowali się również przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz liczbą grup zgłoszonych do przeżycia Dni w diecezjach na Dolnym Śląsku. - Pracują nad tym zespoły ludzi, tak, byśmy tym, którzy w tych dniach nas odwiedzą, mogli pokazać Wrocław, z którego przecież możemy być dumni, a także by poza wspomnieniem pięknych miejsc i zabytków wywieźli stąd także obraz nas jako ludzi otwartych, życzliwych i przywiązanych do najważniejszych wartości, które kształtowały Europę i Polskę - powiedział abp Kupny.

Przemawiając w imieniu parlamentarzystów, poseł Mariusz Orion-Jędrysek podziękował metropolicie wrocławskiemu za zorganizowanie kolejnego spotkania, które - jak wyznał - pomaga w poszukiwaniu tego, co łączy. - Jeśli każdy z nas będzie szedł w swoją stronę nie zrobimy żadnego kroku do przodu, a jeśli pójdziemy razem w jednym kierunku zrobimy wiele - powiedział poseł.

Głos zabrał także senator Jarosław Obremski, który przyznał, że parlamentarzyści w różnych kontekstach są pytani o to, co myślą o Bogu. Przywołując wypowiedź Tadeusza Różewicza, powiedział: - Nie tyle ważne jest to, co my myślimy o Bogu, ważniejsze, co Bóg myśli o nas.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama