Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czas na cud przejdź do galerii

Od soboty 11 kwietnia w górowskiej parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej wierni mogą się modlić o łaski przy relikwiach św. Jana Pawła II. Do miejscowego kościoła trafiły dzięki biskupowi lwowskiemu Mieczysławowi Mokrzyckiemu.

- Gdy otrzymałem telefon z informacją o możliwości, aby relikwie ojca świętego trafiły do Góry, nie wahałem się ani chwili - mówił proboszcz ks. Henryk Wachowiak. Podczas uroczystości przekazania na Mszy św. w sobotę kościół wypełniony był po brzegi. W ławkach można było zobaczyć osoby, które wierzą, lecz nie zawsze praktykują. Czy to pierwszy cud?

Dzięki wsparciu jednego z mieszkańców Góry proces zainstalowania relikwii odbył się bardzo sprawnie. Anonimowy darczyńca kupił relikwiarz oraz relikwiarium. Z jego inicjatywy i dzięki jego wsparciu powstał obraz Jana Pawła II. Jest namalowany ręcznie na płótnie o wymiarach 1 x 1,5 m.

Mszy św. z instalacją relikwii przewodniczył abp Mokrzycki, metropolita lwowski. W homilii mówił o nauczaniu papieskim o Bożym miłosierdziu.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama