Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chcą zbudować dom

Stowarzyszenie OAZA zaprasza na koncert charytatywny. Oprócz zebrania środków finansowych chcą zwrócić uwagę na potrzeby i sytuację rodzin, w których wychowują się dzieci niepełnosprawne intelektualnie.

Stowarzyszenie OAZA założyli rodzice dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi - zespołem Downa, porażeniami itp. - będący związani z ruchem "Wiara i Światło" stworzonym przez Jean Vaniera.

- Rodzicom przyświeca myśl, by docelowo zbudować swoim dzieciom dom, aby po śmierci swoich prawnych opiekunów nie były skazane na domy pomocy społecznej, ale mogły znaleźć miejsce, w którym  poszanowana byłaby godność człowieka jako dziecka Bożego - tłumaczy Joanna Maćkowska, zaangażowana w przygotowanie koncertu.

Zaznacza, że nie chodzi o zebranie wielkich kwot, a raczej o zapoznanie mieszkańców Wrocławia z ideą tych rodziców.

- Stowarzyszenie jest otwarte. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji i chciałby dołączyć, to jest do tego zaproszony - dodaje.

Chcą zbudować dom   Organizatorzy koncertu i rodziny ze stowarzyszenia OAZA chcą podczas spotkania przybliżyć również postać Sługi Bożego Jerome Lejeune ,francuskiego naukowca i lekarza, który odkrył przyczynę trisomii chromosomu 21 (przyczyna zespołu Downa).

- Jest to postać warta uwagi zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy mimo postępu nauki nie potrafimy szanować życia ludzkiego i wmawia się nam, że niepełnosprawność lub wady genetyczne są powodem do zabicia nienarodzonego dziecka. Jerome Lejeune był wielkim obrońcą ludzi niepełnosprawnych, człowiekiem modlitwy, wspaniałym lekarzem, ojcem, mężem - zwraca uwagę J. Maćkowska.

Podczas koncertu, który odbędzie się 19 kwietnia o godz. 17 w Domu Kultury "Piast" przy ul. Rękodzielniczej 1, usłyszymy ks.Bartłomieja Kota, ks.Jakuba Bartczaka oraz zespół Rhinnon (wrocławski zespół ,grający muzykę irlandzką).

Wystąpią również podopieczni stowarzyszenia w montażu słowno-muzycznym. Będzie można skosztować domowych ciast i innych produktów z domowej kuchni.

Wstęp jest wolny, a chętni będą mogli wesprzeć inicjatywę dobrowolną ofiarą.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama