Nowy numer 48/2022 Archiwum

Dni Orłów nie tylko dla orłów

"Dowody na Zmartwychwstanie" - pod takim hasłem przeprowadzono 69. Diecezjalny Dzień Orłów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Interesujący warsztat biblijny poprowadził dla zgromadzonych ks. prof. Mariusz Rosik. Na koniec nastąpiła modlitwa... pod gruszą.

Diecezjalne Dni Orłów to cykliczne, otwarte spotkania KSM, które odbywają się raz w miesiącu i mają pomóc w budowaniu oraz poszerzaniu wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także jednoczyć wszystkie oddziały parafialne tej organizacji z całej archidiecezji.

Dzień rozpoczął się od rady prezesów, podczas której dyskutowali ze sobą członkowie kierownictw oddziałów parafialnych. Wymieniali się swoimi doświadczeniami, ustalali plan działania na najbliższy okres, omawiali bieżące kwestie KSM itp. Następnie zawiązano wspólnotę w kościele śś. Piotra i Pawła. Asystent diecezjalny ks. Arkadiusz Krzyżok odprawił Mszę św. oraz wygłosił homilię do zgromadzonej młodzieży.

Po Eucharystii w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbyło się spotkanie z ks. prof. Mariuszem Rosikiem. Biblista przedstawiał - zgodnie z hasłem całego spotkania - „dowody na zmartwychwstanie”.

- Ks. Rosik przygotował dla nas prezentację, którą posługiwał się, omawiając różne biblijne motywy, m.in. aniołów czy ogrodów. Łączyły się one z faktem zmartwychwstania Pańskiego, na końcu udowadniając jego prawdziwość. Prelegent wyjaśniał nam także tajemnicę szat i ziół, którymi po śmierci balsamowano ciało Chrystusa. Była też mowa o płaczących kobietach i o tym, dlaczego św. Jan Apostoł uwierzył w zmartwychwstanie swojego Pana - relacjonuje Daniel Duś, prezes KSM Archidiecezji Wrocławskiej.

Biblista w ciągu godziny w przystępny sposób, a nawet żartem, starał się przekazać młodzieży prawdy zawarte w Piśmie Świętym. Następnie zgromadzona wspólnota odśpiewała Apel Jasnogórski i udała się z Ostrowa Tumskiego pod kościół uniwersytecki, aby razem pomodlić się w dość nietypowym miejscu.

- Od strony zakrystii znajduje się ogród. Podczas jednego z Dni Orłów, który obchodziliśmy, posadziliśmy w nim gruszę bł. Karoliny Kózkówny, naszej patronki. Tam odmówiliśmy modlitwę o jej kanonizację, zaśpiewaliśmy kilka pieśni religijnych i tym muzycznym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie - opowiada D. Duś.

Na Diecezjalne Dni Orłów zaproszeni są nie tylko członkowie KSM, ale także wszyscy, którzy mają ochotę przyjść, posłuchać i pomodlić się wspólnie. Tym razem temat „Dowody na Zmartwychwstanie” wpisał się w spotkanie o charakterze biblijnym, które z kolei nawiązywało bezpośrednio do Niedzieli Biblijnej inaugurującej Tydzień Biblijny.

- Przy tym pomyśle posiłkowaliśmy się książkami Josha McDowella „Jezus więcej niż cieśla” oraz „Proces Jezusa Nazarejczyka”. Autor próbuje obalić prawdę o zmartwychwstaniu, ale swoimi pozycjami dowodzi, że miało ono miejsce. Warto zajrzeć do nich - dodaje prezes wrocławskiego KSM.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy