Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bezdomni piłkarze i ich przyjaciele już trenują

Do Wrocławia przyjadą sportowcy grający nie tylko o puchar.

Zbliżają się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych - Wrocław Cup 2015.

Rozgrywki odbędą się od 3 do 5 lipca na wrocławskim rynku.

- Prawdopodobnie weźmie w nich udział 16 drużyn. Chętnych jest zawsze dużo więcej, ale ograniczają nas możliwości finansowe. Stali bywalcy, wśród których są Austriacy, Rosjanie, Ukraińcy czy Litwini, już zaczynają się zgłaszać - tłumaczy Maciej Gudra, kierownik wrocławskiej noclegowni Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

W mistrzostwach biorą udział bezdomni korzystający ze wsparcia rozmaitych instytucji, a także takie, które wyszły z nałogu bądź od dłuższego czasu uczestniczą w terapii, mieszkańcy monarów, członkowie klubów abstynenckich. Przypomnijmy, że Wrocław Cup 2014. Wygrała drużyna „Przyjaciół”, grająca w koszulkach Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

- Piłka nożna to dla nas w noclegowni codzienność - tłumaczy wówczas M. Gudra. - Gramy regularnie, a do organizacji Wrocław Cup co roku zgłasza się mnóstwo bezdomnych. Żyją tymi rozgrywkami już od stycznia.

Mistrzostwa, jak podkreślają organizatorzy, są szansą, by pokazać, że osoby bezdomne czy uzależnione to nie tylko zaniedbani ludzie, których często spotykamy na ulicach miast, ale i tacy, którzy mają określone cele, ambicje, chcą walczyć o lepsze jutro dla siebie. Sport często „stawia ich na nogi”, nie tylko fizycznie.

Organizatorzy z wrocławskiej noclegowni wciąż gromadzą fundusze niezbędne do przygotowania sportowej imprezy o wysokich standardach. Wszelką pomoc przyjmują z wdzięczności. Chętni do udzielenia wsparcia informacje znajdą tutaj.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama