Nowy numer 48/2020 Archiwum

Otwarte drzwi w seminarium i klasztorach

Chcesz zobaczyć jak wygląda codzienne życie we wrocławskim Domu Ziarna i za zakonnymi furtami?

Jest okazja. W piątek 24 kwietnia od 14.00 do 18.00 będzie można zwiedzić Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne przy pl. Katedralnym, obejrzeć gmach i poznać codzienność mieszkających tam i studiujących kandydatów do kapłaństwa.

W ramach II Diecezjalnego Kongresu Powołaniowego swoje drzwi w dniach od 24 do 26 kwietnia otwiera również wiele wrocławskich domów zakonnych. Są wśród nich:

Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (pl. Staszica 4) – 26 kwietnia (zapraszają zwłaszcza na Mszę św. o 12.00, podczas której będą świętować 150-lecie przyjścia na świat swojej założycielki, św. Urszuli Ledóchowskiej);

Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej (pl. bp. Nankiera 16) – 25 kwietnia od 18.00 do 20.00; w tym czasie będzie m.in. możliwość odmówienia z siostrami Nieszporów (18.00) czy włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu (od 19.00 do 19.30), a także spotkań i rozmów z siostrami;

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza (ul. Rydygiera 22-28) – 25 i 26 kwietnia siostry zapraszają zwłaszcza na 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz wspólne Nieszpory; istnieje ponadto możliwość zobaczenia „od drugiej strony” Okna Życia, porozmawiania z podopiecznymi prowadzonego przez siostry ośrodka oraz uzyskania informacji o rozległej działalności sióstr. Najlepiej zaplanować wizytę w sobotę 25 kwietnia od 9.00 do 12.00 lub od 15.00 do 17.00 a w niedzielę od 10.00 do 12.00 lub od 15.00 do 17.00;

Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa (ul. Szymanowskiego 25) – w dniach od 24 do 26 kwietnia;

Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame (ul. św. Marcina 12) – po telefonicznym uzgodnieniu (71 322 78 67);

Zgromadzenie Sióstr Świętej Rodziny z Nazaretu (ul. św. Marcina 10) ­– 25 kwietnia od 13.00 do 16.00.

Pozostałe zgromadzenia, zwłaszcza w obrębie Ostrowa Tumskiego, otwarte są na odwiedziny od 24 do 26 kwietnia po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego oraz karmelitanki Dzieciątka Jezus będą w tych dniach gościć dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

W związku z rozpoczynającym się w niedzielę tygodniem modlitw o powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego, a także Kongresem Powołaniowym organizowanych jest także wiele innych przedsięwzięć.

W sobotę 24 kwietnia do południa na wrocławskim rynku będzie można spotkać kleryków i siostry zakonne, którzy podejmą uliczną ewangelizację, rozmawiając ze spotkanymi ludźmi o wierze, a także informując m.in. o zgromadzeniach zakonnych działających na terenie Dolnego Śląska. Do 30 kwietnia klerycy i siostry zakonne odwiedzają wrocławskie szkoły, opowiadając o swojej drodze powołania, odpowiadając na pytania i wątpliwości.

– Podejmowane inicjatywy to okazja do przybliżenia wszystkim zainteresowanym naszego codziennego życia, charyzmatu założycieli, bogactwa dzieł, które prowadzimy – tłumaczy s. Jolanta Ziółkowska, referentka archidiecezjalna ds. życia konsekrowanego. – Warto dodać, że w obecne przedsięwzięcia włączyły się także wrocławskie zakony klauzurowe: karmelitanki bose i benedyktynki sakramentki, które otaczają nas w te dni szczególnie gorącą modlitwą.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama