Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu we współpracy z Ośrodkiem Analityczno-Badawczym "Obserwatorium Społeczne" organizuje 27 kwietnia Ogólnopolską Konferencję Naukową "Kościół - komunikacja - wizerunek".
Wykłady będą dotyczyć szeroko pojętej komunikacji w Kościele - zarówno w obrębie wspólnoty Kościoła (homilie, listy pasterskie), jak i kierowanej do osób spoza niej bezpośrednio i pośrednio za pośrednictwem mediów, portali społecznościowych czy wydawnictw. Prelegenci poruszą także m.in. kwestię wizerunku Kościoła w środkach społecznego przekazu oraz omówią zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Wykłady będą odbywały się w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu (ul. Katedralna 1). Organizatorzy zaprosili rzeczników prasowych różnych instytucji kościelnych (diecezji, zgromadzeń zakonnych, seminariów, kościelnych uczelni) oraz osób odpowiedzialnych za wizerunek tych instytucji.
Prelekcje mogą stanowić także doskonały element edukacji medialnej oraz pomóc w nabywaniu kompetencji kaznodziejskich, stąd zaproszenie skierowane zostało również do alumnów Wyższych Seminariów Duchownych diecezjalnych i zakonnych oraz studentów teologii. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Oprócz Papieskiego Wydziału Teologicznego organizatorem wydarzenia jest nowo powstały Ośrodek Analityczno-Badawczy "Obserwatorium Społeczne". Czym ma się zajmować? Ma propagować idee związane z myślą społeczną Kościoła. Ks. Grzegorz Skołowski, prezes zarządu powołanej formalnie fundacji, tłumaczy, że zadaniem, które stawiają sobie osoby zaangażowane w jej funkcjonowanie, wiążą się z analizowaniem rzeczywistości społecznej, nowych prądów kulturowych, a także tendencji politycznych i gospodarczych. W szerszej perspektywie ma to prowadzić do proponowania rozwiązań problemów, które w wymienionych sferach się pojawiają, a także do wskazywania wyzwań i zagrożeń stojących przed współczesnym człowiekiem.
Planów do zrealizowania przed nową instytucją jest bardzo wiele. - Pragniemy podjąć działalność analityczno-badawczą, edukacyjno-dydaktyczną, wydawniczą, popularyzatorską i dokumentacyjno-archiwistyczną. Chcemy też aktywnie włączyć się w debatę publiczną poprzez opinie, komentarze, prowadzenie i inicjowanie akcji społecznych - zapowiada ks. Sokołowski.
SESJA I
SESJA II
SESJA III
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: