Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zbliża się majówka

Wraz z Pieszą Pielgrzymką Wrocławską zapraszamy na Ślężę. Wyruszamy 1 maja. Tegoroczne wydarzenie będzie miało wyjątkowe elementy.

"1 maja to dzień, w którym spotykamy się w Sobótce, by wyruszyć na Ślężę i godnie uczcić dzień św. Józefa rzemieślnika, obchodzony jako święto pracy. Zapraszamy więc wszystkich do wspólnej wędrówki, która ma charakter pielgrzymki. Jest to wspaniała okazja, by odetchnąć od zgiełku miasta, nasycić oczy budzącą się do życia przyrodą, spotkać się z przyjaciółmi i odkryć potęgę Stwórcy w pięknie Jego stworzenia" - napisał w specjalnym zaproszeniu ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Inicjatywa swoją historią sięga lat 80. XX w. Wtedy część "buntowników", którzy nie mieli zamiaru uczestniczyć w pochodach pierwszomajowych, zdecydowała się na stworzenie nielegalnej wówczas alternatywy. Propozycja bardzo dobrze się przyjęła i mimo upływu czasu, zmiany systemu politycznego w naszym kraju jest ciągle żywa.

Zbliża się majówka   Każdego roku na Ślężę wędruje kilkaset osób. W tym roku jest dodatkowa okazja, bowiem na szczycie góry, o godz. 14 nastąpi rekonsekracja kościoła pw. Nawiedzenia NMP. Mszy św. będzie przewodniczył abp Józef Kupny metropolita wrocławski.

Majówka rozpocznie się u podnóża Ślęży. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione w sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce o godz. 10. Po modlitwie kolumna pielgrzymkowa wyruszy na szlakiem na szczyt.

Program pielgrzymki:

  • 9.00 Wyjazd z Wrocławia autobusem specjalnym „pielgrzymkowym” z tymczasowego dworca PKS ul. Sucha stanowisko nr 13 (autobus będzie oznaczony plakatem pielgrzymki, bilety u kierowcy 17 zł - przejazd w dwie strony);
  • 10.00 nabożeństwo majowe w sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce;
  • 14.00 na szczycie Ślęży - Msza św. pod przewodnictwem ks. apb. Józefa Kupnego i poświęcenie kościoła pw. Nawiedzenia NMP;
  • ok.15.30, po Mszy św., ks. Ryszard Staszak, proboszcz miejsca, zaprasza na ognisko.

Na pielgrzymkę nie ma zapisów! Dojazd do Sobótki zasadniczo własnym transportem lub autobusem PKS. Zapytania w sprawie pielgrzymki na pielgrzymka@pielgrzymka.pl. Powrót autobusem z parkingu przy zejściu ze szlaku w stronę Sobótki o godzinie podanej na szczycie Ślęży.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama