Nowy numer 48/2020 Archiwum

Matka Boża odwiedzi męskie klasztory

Kopia jasnogórskiej ikony rozpocznie wędrówkę po wspólnotach ojców i braci w archidiecezji wrocławskiej.

Jej wędrówka po męskich klasztorach w Polsce trwa od 16 października 2013 r. Została podjęta w 50. rocznicę pierwszego takiego wydarzenia, kiedy to sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński przekazał zakonnikom jasnogórski wizerunek.

Peregrynacja Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji rozpocznie się Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w trzebnickim sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej 4 maja o 15.00. Inicjatywa stanowi przygotowanie do obchodów 1050-lecia chrztu Polski; wpisuje się także w Rok Życia Konsekrowanego.

Jasnogórska Madonna odwiedzać będzie domy zakonne naszej archidiecezji do 19 czerwca. Jej wędrówka rozpocznie się w Trzebnicy, u salwatorianów, zakończy w Henrykowie - u cystersów.

„Niech spotkanie z Matką Bożą pomoże zachwycić się pięknem Jej wierności i zaufania Panu Bogu, niech będzie motywem do głębszego wejrzenia w serce i radosnego odnowienia zakonnego charyzmatu, oraz obudzenia większej miłości do Świętego Kościoła, niech uczy bliskiego zjednoczenia z Jej Synem Jezusem Chrystusem, któremu wszyscy pragniemy wiernie służyć” - pisał na rozpoczęcie peregrynacji abp Józef Michalik, przewodniczący KEP.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama