Nowy numer 22/2023 Archiwum

Biało-czerwone "Tak dla Polski"

Na budynku w rynku rozwieszona zostanie największa w mieście biało-czerwona flaga. Fundacja "Młoda Rzeczpospolita" zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania.

Inicjatywa „Tak dla Polski” rozpocznie się 2 maja już o godz. 15 na wrocławskim rynku, kiedy to ekipa wysokościowców będzie montować wielką flagę na budynku banku. Kulminacja nastąpi o 16:45. Rozwieszenie flagi to nie koniec wspólnego celebrowania tego ważnego dla Polaków święta. Dla uczestników przygotowane zostały biało-czerwone proporczyki i i biało-czerwone wpinki do klapy marynarki.

- Radość z tego, że jesteśmy Polakami, że mamy takie a nie inne barwy, nie powinna wiązać się tylko np.  ze Stadionem Narodowym, ale także takimi miejscami jak rynek. Czyli teren, który przemierzamy codziennie, mijamy się tam, spotykamy się. To jest agora - centrum wspólnoty politycznej - tłumaczy Dariusz Mącarz z „Młodej Rzeczpospolitej”.

Na rynku uczestnicy otrzymają białe i czerwone balony, które wypuszczą w niebo. Do wspólnego świętowania zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek, poglądy czy status społeczny. Oprócz tego przygotowano kilka dodatkowych atrakcji, także dla najmłodszych. To pierwsza akcja na Dzień Flagi RP, ale już nie pierwsza patriotyczna w wykonaniu fundacji „Młoda Rzeczpospolita". Zachęca ona do spontanicznego przeżywania świat narodowych.

- Przede wszystkim wolność potrzebuje afirmacji. Potrzebujemy takich form, w których możemy przeżywać swoją wspólnotę, możemy się jednoczyć. Flaga narodowa jest jednocześnie prostym, ale i potężnym symbolem. Tworzy wspólnotę, która nie wyklucza, bardzo szeroką. Od wieków ludzie gromadzili się wokół barw narodowych, a więc łączy przeszłość z teraźniejszością i przyszłością - mówi Dariusz Mącarz.

Organizatorzy zapewniają, że co roku chcą proponować coś kreatywnego mieszkańcom. Jeśli akcja uzyska akceptację społeczną poprzez frekwencję, może na stałe wpisać się w kalendarz imprez Wrocławia.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast