Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie będą trzymać kciuków

Studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego inaugurują ciekawą akcję wsparcia maturzystów.

- Nasi studenci dobrze wiedzą, że podczas egzaminów mniej liczy się to, czy ktoś trzyma za maturzystów kciuki i życzy powodzenia, a dużo większe znaczenie ma autentyczna modlitwa - mówi Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy PWT.

Inicjatywa potrwa cały maj. Studenci będą codziennie się modlić za wszystkich, którzy w danym czasie przeżywają swoje najważniejsze w dotychczasowym życiu egzaminy i niebawem staną przed dylematem wyboru kierunku studiów.

- Poza tym, że będzie to modlitwa indywidualna, skierowaliśmy prośbę do profesorów, którzy sprawują Msze św. w naszej uczelnianej kaplicy, by w zależności od już przyjętych intencji, modlitwa za maturzystów była przewodnią lub, by była dołączona do modlitwy wiernych - dodaje.

Studenci mają jeszcze jedną niespodziankę. - Przygotowaliśmy kilka memów, które będziemy umieszczać w internecie. Będą w sposób poważny, albo żartobliwy przypominać o tym wsparciu, które chcemy im dawać - tłumaczy M. Wilczyńska.

Co do formy modlitwy nie ma konkretnych wskazań, natomiast Msze św. w kaplicy PWT są sprawowane codziennie oprócz niedziel o godz. 13.

Studenci oraz władze PWT zachęcają, by w najbliższych dniach i tygodniach w sposób szczególny włączyć się do modlitwy za tych, którzy przeżywają egzaminacyjne stresy.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama