GN 48/2020 Archiwum

Ojcowie na start!

Wyścigi rowerowe, piknik i debata o roli ojca i sportu w wychowaniu. Weź udział w rodzinnej imprezie w Lesie Osobowickim. Inicjatywa odbędzie się w ramach Miesiąca dla Rodziny we Wrocławiu.

Inicjatywa zorganizowania rodzinnego wyścigu rowerowego zrodziła się przed kilkoma laty w Warszawie wśród twórców orszaku Trzech Króli. W tym roku po raz pierwszy idea zostanie przeniesiona do stolicy Dolnego Śląska. - Wyścig "Ojcowie na start" ma promować wspólne i aktywne spędzanie czasu. W Warszawie bierze w nim udział kilkaset zespołów, u nas trwają zapisy - mówi Jacek Kubrak, koordynator projektu.

Przedstawiciel organizatorów zaznacza, że inicjatywa ma dużo szerszy zasięg i obejmuje całe rodziny. - Sam wyścig odbywa się w kilku kategoriach wiekowych (dotyczy dzieci - przyp. red.) i zakłada uczestnictwo ojców z dziećmi. Zapis w regulaminie pozwala jednak wziąć udział drugiemu z rodziców. Nie chcemy nikogo dyskryminować, a niektórzy tatusiowie nie mogą wziąć udziału w zabawie. To dotyczy również dzieci, które nie mają ojców - tłumaczy.

Pętla, na której odbędzie się wyścig, ma 7 km. Jak zaznacza J. Kubrak, trasa jest łatwa i pozwoli dojechać do mety każdemu. - Tu nie chodzi o trudność i profesjonalne ściganie, ale o wspólny udział. Dlatego po dojechaniu do mety odbędzie się piknik - wyjaśnia. Odbędzie się m.in. miniturniej gry w badmintona, piłki nożnej, a także wyścigi rowerków biegowych dla najmłodszych. Chętni będą mogli urządzić sobie grilla lub zjeść coś w punktach kateringowych.

Ostatnim elementem spotkania będzie debata o tym, dlaczego ważna jest rola ojca w rodzinie oraz co może dać sport w wychowaniu dzieci.

Udział w wyścigu jest bezpłatny, ale organizatorzy wymagają rejestracji TUTAJ. Wyścig odbędzie się 23 maja o 10.30.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja "Nurt" działająca przy Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju i Edukacji "Nurt" oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Honorowy patronat objął prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama