Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jezus w Kanie też się bawił

Juwenalia bez alkoholu? To jak kotlety bez mięsa. A przecież istnieją - sojowe i coraz więcej ludzi je wybiera. Studenci PWT wybrali dobrą zabawę bez procentów, organizując po raz pierwszy swoje studenckie święto. Co na to władze katolickiej uczelni?

Pierwsze juwenalia na Papieskim Wydziale Teologicznym to w pewien sposób przełom. Oddolna inicjatywa wyszła od samych studentów, którzy całość nazwali „Tomaszonalia”. Nawiązują w ten sposób do patrona swojej uczelni. Jej władze zaś popierają taką aktywność swoich podopiecznych i cieszą się, że młodzi ludzie potrafią nie tylko razem studiować, ale także we wspólnocie się bawić.

- Cieszę się z nazwy tej imprezy, ponieważ jestem zachwycony postacią św. Tomasza i uczę się od niego bardzo dużo, jeśli chodzi o teologię - mówi rektor PWT, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Tomaszonalia na stałe mogą wpisać się w kalendarz wydarzeń PWT, a aula na Ostrowie Tumskim, która na co dzień gości regularnie przedstawicieli wielu organizacji, nie tylko ze świata religijnego, jest także doskonałym miejscem do tanecznej zabawy.

- Wydaje mi się poza tym, że inicjatywa naszych studentów jest odpowiedzią na juwenalia innych uczelni. Chcemy pokazać, że na PWT we Wrocławiu studenci mogą się świetnie bawić, wspólnie spędzać czas i realizować dobre pomysły i inicjatywy – dodaje ks. prof. Wołyniec, podkreślając przy tym, że studenci nie tylko powinni się pilnie uczyć, ale także dobrze się bawić na chwałę Bożą.

- W chrześcijaństwie radość ma ogromne znaczenie, ponieważ wynika z wiary w zwycięstwo Chrystusa nad złem i śmiercią. A radość ta wyraża się także w zabawie. Chodzi o to, żeby podczas zabawy nie zatracić ducha wiary. Warto wspomnieć, że sam Pan Jezus bawił się na weselu w Kanie Galilejskiej ze swoimi uczniami - tłumaczy rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego, który wspiera swoich studentów w organizacji Tomaszonaliów i chętnie zatańczył w pierwszej parze poloneza na początku balu.

Więcej o balu i galeria zdjęć TUTAJ.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma