Nowy numer 28/2018 Archiwum

Majówkowe wyzwanie przejdź do galerii

Zrób zdjęcie podczas nabożeństwa majowego, odbywającego się przy przydrożnych krzyżach, czy kapliczkach i przyślij do naszej redakcji. Chcemy odbyć wirtualną podróż po archidiecezji śladem coraz rzadszej już tradycji.

Tradycja śpiewania bądź odmawiania Litanii Loretańskiej przy plenerowych krzyżach i kapliczkach jest wciąż żywa, ale zdaje się, że coraz rzadziej można spotkać modlących się w ten sposób ludzi. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji w kilka sekund będziemy mogli odwiedzić wiele miejsc w naszej archidiecezji, w których ten zwyczaj jest wciąż praktykowany.

Inicjatywa się uda, gdy zaangażują się w nią nasi czytelnicy. Zachęcamy, by już dziś zrobić - nawet telefonem - zdjęcie modlących się przy kapliczce, czy krzyżu ludzi i przesłać na adres wroclaw@gosc.pl. Prosimy, aby w opisie lub treści maila było imię i nazwisko autora zdjęcia, miejscowość oraz wezwanie parafii, w której zostało wykonane. Nadesłane fotografie będziemy sukcesywnie publikować na naszej stronie.

Wiemy, że nabożeństwa majowe przy kapliczce odbywają się m. in. w Trzęsowicach należących do parafii pw. św. Jadwigi w Zawoni. Nasi czytelnicy informują również o plenerowych modlitwach mieszkańców miejscowości należących do parafii pw. św. Stanisława Męczennika w Krynicznie oraz na wrocławskim osiedlu Jagodno.

Oprócz informacji czekamy na zdjęcia. Można je przesyłać do końca maja, ale zachęcamy, by zrobić to jak najszybciej. Wszystkim już teraz dziękujemy za współtworzenie pięknej majówkowej galerii. W tej chwili znajdują się w niej zdjęcia archiwalne.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma