Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Ruszyli do dojrzałości

Rozpoczęła się Matura 2015. W gronie tegorocznych dolnośląskich 12 tys. maturzystów znajduje się także grupa przeszło 100 maturzystów szkół katolickich i blisko 25 osobowa grupa maturzystów Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu.

Abiturienci Salezu najpierw zgromadzili się na Eucharystii. Modlono się o pokój serca, o światło Ducha Świętego i o jak najlepsze wyniki. Na Mszy św. byli obecni także rodzice.

Dzisiejszy egzamin z języka polskiego rozpoczął się o godz. 9 i potrwa 170 min. W tym roku po raz pierwszy jest zdawana tzw. „nowa matura”.  Na pytanie czy uczniowie powinni obawiać się tego egzaminu, przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej i dyrektor Liceum Sajańskiego we Wrocławiu ks. Jerzy Babiak mówi: - Musimy pamiętać, że przygotowanie do tego egzaminu trwa już od 1 klasy gimnazjum. To niezmiernie dużo czasu. W wypadku uczniów Salezu bardzo pomocne były w tym, mocno odbiegające od normy, rozszerzenia godzinowe przedmiotów maturalnych.  Dla nas opanowaniem i pewnością w pisaniu jest także obecność Bożej Opatrzności.

Po dzisiejszym egzaminie z języka polskiego, młodzież jutro zasiądzie do ław egzaminacyjnych po raz kolejny. Przed nimi matematyka, a w następnych dniach języki obce oraz wybrane przedmioty dodatkowe.

Przypominamy w tym miejscu również o trwającej akcji podjętej przez studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego. Zachęcamy do włączenia się w nią. Szczegóły TUTAJ.

Ruszyli do dojrzałości   Prezentujemy pierwszy z memów przygotowanych przez studentów PWT PWT

Ruszyli do dojrzałości   Atmosfera skupienia ks. Jerzy Babiak Ruszyli do dojrzałości   Przed maturzystami prawdziwy maraton egzaminacyjny, ale potem... najdłuższe w życiu wakacje ks. Jerzy Babiak


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama