GN 47/2020 Archiwum

Bp Pazdur w szpitalu (aktualizacja)

Na stronie internetowej archidiecezji umieszczono komunikat z prośba o modlitwę.

"Kuria Metropolitalna Wrocławska pragnie poinformować, iż Ksiądz Biskup Józef Pazdur przebywa aktualnie w szpitalu" - czytamy w krótkim komunikacie podpisanym przez kanclerza ks. Rafała Hołubowicza.

W piśmie znajduje się również  prośba do duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego, sióstr i braci zakonnych oraz do wszystkich wiernych o modlitwę w intencji chorego. "Niech Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan udzieli Księdzu Biskupowi w tym trudnym czasie swoich łask w obfitości; Maryja Dziewica niech otoczy Go płaszczem swojej macierzyńskiej miłości, a św. Józef niech wiernie strzeże od wszelkiego zła" - czytamy w dalszej części komunikatu.

Aktualizacja:

Rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskiej powiedział "Gościowi Wrocławskiemu", że Kuria Metropolitalna nie udziela informacji o stanie zdrowia bp. Pazdura i prosi o uszanowanie tej decyzji i prywatności biskupa seniora. Jednocześnie ks. Rafał Kowalski zaznacza, że w czasie choroby każdy człowiek potrzebuje również duchowego wsparcia, stąd prośba skierowana do wszystkich wiernych o modlitwę.

W ubiegłym roku Ojciec Biskup, bo tak nazywany jest w archidiecezji bp J. Pazdur, obchodził 90. urodziny. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama