Nowy numer 28/2018 Archiwum

Marsz dla Życia i Rodziny już 31 maja

Organizatorzy zapraszają do zaangażowania się w przygotowanie przedsięwzięcia wszystkich, którym leży na sercu troska o dobro i piękno rodzin.

Marsz przejdzie ulicami Wrocławia już po raz szósty. Rozpocznie go uroczysta Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, odprawiona w kościele pw. św. Krzyża na Ostrowie Tumskim o 12.30. Po Eucharystii uczestnicy marszu przejdą na Wyspę Słodową, gdzie odbędzie się pełen rozmaitych atrakcji piknik (w planach m.in. występ zespołu N.O.E.).

– Wychodząc na ulice Wrocławia chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Pragniemy też naszym świadectwem przypomnieć właściwy kierunek naszej troski – RODZINA powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych – tłumaczą organizatorzy.

Jak można zaangażować się w dzieło? Co roku marsz poprzedzony jest rozmaitymi wydarzeniami – spotkaniami modlitewnymi, konkursami, prelekcjami, dyskusjami i konferencjami poświęconymi szeroko rozumianej tematyki rodzinnej i innymi inicjatywami (w poprzednich latach był to m.in. specjalny wyjazd rowerowy). Istnieje też możliwość włączenia się w inne działania, np. w modlitwę wstawienniczą za marsz, obsługę liturgiczną i muzyczną Mszy św., służbę porządkową podczas marszu ulicami miasta, dmuchanie i rozdawanie balonów, wiatraczków, modlitwę i śpiew podczas przemarszu przez miasto, ewangelizację podczas pikniku na Wyspie Słodowej czy reklamowanie na różne sposoby marszu.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu i Koinonia Jan Chrzciciel; w przygotowania włączają się również rozmaite wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.

Osoby chętne do współpracy mogą pisać na adres: iwonab@koinoniagb.pl.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma