Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Indiańska Wioska Misyjna

Ameryka powstaje w Gniechowicach. Do końca maja trwają zapisy.

Parafia pw. św. Filomeny we współpracy z Referatem Misyjnym Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza dzieci i młodzież do „Indiańskiej Wioski Misyjnej”, która zostanie zorganizowana w Gniechowicach 23 czerwca, pod hasłem „I Ty możesz zostać radosnym misjonarzem”.

Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących IV Kongresowi Misyjnemu, który odbędzie się w Warszawie od 12 do 14 czerwca, pod hasłem „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”.

Do udziału w pokongresowym spotkaniu zaproszeni są kapłani, katecheci, szczególnie animatorzy misyjni, przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i  grup nieformalnych oraz wszyscy zainteresowani przedsięwzięciem. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

Patronką spotkania będzie św. Filomena – patronka misji. Odbędzie się ono w konwencji misji w Ameryce, gdzie jest szczególnie czczona.

W programie Pokongresowego Spotkanie w Gniechowicach znajdzie się Msza św., relacja z IV Krajowego Kongresu Misyjnego, spotkanie m.in. z misjonarzami pracującymi na terenie Ameryki, prezentacja grup parafialnych, a następnie mnóstwo gier, zabaw i konkursów – m.in. wyrabianie pióropuszy, rzucanie do celu, wyławianie ziaren kawy z grochu, wyplatanie bransoletek, rozpoznawanie głosów ptaków, malowanie barw pokojowych, strzelanie z łuku, przejście przez rzekę z krokodylami, jazda na koniach, gra terenowa. Przewidziano także prezentację tańców latynoamerykańskich i wspólną modlitwę w intencji pokoju i ewangelizacji świata.

Zgłoszenia i więcej informacji: gniechowice2015ameryka@gmail.com


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma