Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pokochaj Miłość w Trzebnicy

W piątek rusza Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej.

Siedemnasta już edycja muzycznego spotkania, pod hasłem „Pokochaj Miłość”, odbędzie się w mieście św. Jadwigi 29 i 30 maja. Podczas przesłuchań wystąpią zgłoszone zespoły i soliści; ponadto na scenie "między stawami” wystąpią w kolejne dni Orkiestra SKAmienia oraz Gospel Rain.

- Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej ma na celu promocję młodych artystów wykonujących muzykę chrześcijańską. Wierni idei ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, chcemy głosić Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata, wszelkimi możliwymi sposobami. Poprzez propagowanie twórczości chrześcijańskiej, pragniemy dotrzeć do młodego pokolenia, ale i nie tylko, z Dobrą Nowiną, za pomocą środka, jakim jest muzyka - tłumaczą trzebniccy salwatorianie. - Minione edycje festiwalu pokazały, że taka inicjatywa ma rację istnienia. Młodzi artyści, którzy przybywają na festiwal, mają możliwość spotkania się ze sobą, zaprezentowania swoich talentów, jak również poddania się ocenie profesjonalnego, rzetelnego jury, w składzie: O. Andrzej Bujnowski OP, Piotr Baron oraz Elżbieta Baron.

Podczas Festiwalu artyści podejmą rywalizację o cenne nagrody, wśród których warto wymienić gratyfikację pieniężną w wysokości 1000 euro, ufundowaną przez Księdza Generała, możliwość sesji nagraniowej w profesjonalnym studio, weekend w hotelu w Pieninach oraz voucher na pobyt w Hotelu Trzebnica i koncert podczas Spotkania Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. 

Nowością tegorocznej edycji Festiwalu będzie miejsce jego odbywania się. Z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, Organizatorzy przenoszą imprezę w plener. W pierwszy dzień spotkania miejscem muzycznej uczty będzie scena „między stawami” przy ul. Janusza Korczaka. Natomiast sobotnia, główna część spotkania, w czasie której odbędą się przesłuchania i gala rozdania nagród, przeniesiona zostanie na ołtarz polowy przy bazylice św. Jadwigi.

Ponadto w tym roku Festiwalowi po raz pierwszy zostanie nadane imię. Patronem tego przedsięwzięcia został ś.p. Ks. Tadeusz Mucha, który choć pomimo krótkiego czasu posługi w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, dał się poznać jako osoba wszechstronnie uzdolniona i pełna wewnętrznego bogactwa. Organizatorzy w ten sposób pragną upamiętnić osobę Księdza Muchy, który wspaniale wpisał się w Festiwal.

XVII Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej jest spotkaniem otwartym. Może w nim wziąć udział każdy, kto tylko do 17 maja br. nadeśle swoje zgłoszenie drogę e-mailową lub tradycyjną pocztą na adres organizatora. Warto dodać, że wszystkie koncerty oraz przesłuchania są otwarte i bezpłatne.

Festiwal, organizowany przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, we współpracy z Urzędem Miejskim Trzebnicy oraz Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu, to wielkie święto młodych, czas uwielbienia Boga przez śpiew, zabawę i wspólną modlitwę.

- „Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli” - przypominają organizatorzy. - Poprzez śpiew ludzie oddawali i wciąż oddają cześć Bogu. Już Dawid w swoich Psalmach wyrażał to, co czuł do Boga. A św. Paweł w Liście do Efezjan pisał: „A nie upijajcie się winem, bo to jest przyczyną rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach".

Szczegóły, także dotyczące zapisów, dostępne są tutaj.

Zajawka - 17 Festiwal SDS w Trzebnicy
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

 

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama