Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odbudowana po 60 latach

Bp Andrzej Siemieniewski poświęcił odbudowaną gotycką wieżę kościoła w Zwanowicach w Gminie Skarbimierz.

Wieża zabytkowego, gotyckiego kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski została odbudowana 6 miesięcy temu. Uroczystość była połączona z odpustem parafialnym.

Bp A. Siemieniewski nawiązał w homilii do święta maryjnego podkreślił też, że fakt dążenia parafian do odbudowy wieży kościelnej świadczy o silnej wspólnocie wśród mieszkańców wioski. Podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło i podkreślił ich niebagatelną rolę dla realizacji dzieła.

Na zakończenie Eucharystii podziękowania za poświęcenie wieży z nowym hełmem, złożył księdzu biskupowi Marek Kowalski, jeden z inicjatorów odbudowy i członek rady parafialnej.

Zwrócił się on również do obecnych na Mszy św. dobrodziejów, którzy pomogli zrealizować cel za przychylność do pomysłu remontu wieży i zabezpieczenie środków finansowych.

Proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Zwanowicach, ks. Marek Dziedzic dziękował wójtowi gminy, Andrzejowi Pulitowi oraz wszystkim jego współpracownikom, a także wykonawcy p. Andrzejowi Wenzke z Dobrzenia Wlk. Odbudowę bardzo mocno wspierała także Rada Sołecka z panią sołtys Małgorzatą Kowalską.

Odbudowana po ok. 60 latach, wieża z nowym hełmem jest widoczna z dala przez przybywających do Zwanowic. Mieszkańcy wioski mogą być dumni, że udało się dokonać jej odbudowy, co jest ponoć ewenementem na skalę województwa opolskiego.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama