O misjach w Sky Tower i pubie

Wolontariat Misyjny "Salvator", w ramach projektu "Cztery strony świata", zaprasza wszystkich zainteresowanych na czwarte spotkanie misyjne pt. "Filipiny czyli czasem słońce czasem deszcz".

Podczas spotkania wolontariuszka Marta Trawińska opowie o posłudze misyjnej na Filipinach w Payatas- slumsach w Metro Manila w organizacji Pusa sa Pusa. Odpowie także na wszystkie pytania, m.in. jak to jest imprezować na... cmentarzu? Na czym polegają walki pająków? Jak wygląda życie w slumsach? Czy cyklony tropikalne rzeczywiście są takie straszne?

Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 18 w Pubie "Kocia Kołyska" znajdującym się na wrocławskim Rynku, w ceglanych piwnicach "Dworu Polskiego".

W tym dniu wolontariusze będą obecni przez cały dzień w Sky Tower i zapraszać będą całe rodziny do przeżycia "Wielkiej Filipińskiej Przygody". Dzięki niej dzieci dowiedzą się m.in. gdzie leżą Filipiny oraz jaką grę uwielbiają ich filipińscy rówieśnicy. Nauczą się mówić "dzień dobry" w języku tagalog oraz, z pomocą wolontariuszy, zrobią własnoręcznie biżuterię. Będą mieć także możliwość zrobienia kartek dla dzieci z całego świata, które wolontariusze zawiozą do różnych krajów podczas swoich wyjazdów!

Wolontariat Misyjny "Salvator" to ogólnopolska grupa, młodych wolontariuszy, którzy wyjeżdżają aby nieść pomoc dzieciom, osobom chorym i starszym oraz bezdomnym w placówkach misyjnych i w organizacjach na całym świecie. Działają w szkołach, szpitalach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i hospicjach, a także na ulicach miast. Zrzeszeni we wspólnocie, kierują się wartościami chrześcijańskimi, przejawiając wrażliwość na potrzeby ludzkie. Inspiracją dla działalności WMS jest ewangeliczna radość i pragnienie realizacji przesłania, które pozostawił założyciel Salwatorianów, o. Franciszek Jordan: "Dopóki żyje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata nie wolno Ci spocząć".

Wolontariusze zapraszają na swoją stronę intenetową www.wms.sds.pl/czterystronyswiata oraz do polubienia akcji na Facebooku.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..