Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mieszaj się do polityki - módl się za ojczyznę

"Dziś, w czasie nabożeństw ku czci Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, pamiętajcie, proszę, w modlitwie różańcowej o naszej Ojczyźnie" - napisał na Twitterze abp Józef Kupny.

Rzecznik arcybiskupa podkreśla, iż metropolita wrocławski wiele razy zwracał uwagę na konieczność modlitwy w intencji Ojczyzny. Przywołuje przy tym naukę św. Pawła, który zachęca, by modlić się za wszystkich ludzi, w tym także za sprawujących władzę.

- Papież Franciszek komentując te słowa Pisma Świętego zauważył, że nikt z nas nie może powiedzieć, iż losy jego kraju są mu obojętne - tłumaczy ks. Rafał Kowalski. - Ojciec święty mówi wprost: „dobry katolik miesza się do polityki, dając z siebie to, co najlepsze”, a cóż jest najlepszą rzeczą, jaką możemy dać Ojczyźnie, jak nie nasza prośba, by Bóg miał ją w swojej opiece i hojnie błogosławił - dodaje.

Profil abp. Józefa Kupnego na Twitterze obserwuje 1572 osoby. Przez rok hierarcha opublikował 462 tweety.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma