Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Roztańczony Fishmob dla Jana Pawła II

Roztańczony Fishmob dla Jana Pawła II przejdź do galerii

Prawie 50 osób przez godzinę tańczyło pod ratuszem w rytm piosenek Siewców Lednicy. Do spontanicznego tańca oraz śpiewu pogodnych chrześcijan włączali się przechodnie. Wesoła Boża muzyka zwracała ich uwagę.

 
W tanecznej inicjatywie wzięli udział najmłodsi, młodzież, rodzice oraz starsi Maciej Rajfur /Foto Gość

Równo o godz. 17 z głośników na wrocławskim rynku od strony pl. Solnego wybrzmiała radosna melodia autorstwa Siewców Lednicy. Już po raz trzeci w stolicy Dolnego Śląska zatańczono dla Jana Pawła II. Ogólnopolska edycja Fishmoba trwa od czterech lat. W największych Polskich miastach chrześcijanie bez względu na wiek zbierają się i wyrażają swoją radość poprzez taniec. Co roku ćwiczą także układ do nowej piosenki Spotkania Młodych Lednica. W tym roku odbędzie się ono 6 czerwca pod hasłem „W imię Ducha”.

- Uczciliśmy zbliżające się urodziny wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. W dodatku przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Wykonujemy tańce lednickie i uczymy się co roku nowych. Dzisiaj ćwiczyliśmy nowy układ do pieśni „Prośba o Ducha” - opowiada Andrzej Kuś, wodzirej lednicki, inicjator akcji we Wrocławiu.

Wyjście z tańcem uwielbienia do centrum wielkiego miasta jest formą nowej ewangelizacji. - Radujemy się w ten sposób w całej Polsce, na placach kościelnych, tam, gdzie się tak naprawdę da. We Wrocławiu upatrzyliśmy sobie rynek, ponieważ przechodzi tędy sporo mieszkańców i turystów, którzy zwracają na nas uwagę i czasem nawet się dołączą. Przed rokiem bawiła się z nami grupa Francuzów - dodaje A. Kuś.

Po godzinnym szaleństwie na chwałę Boga tancerzy pobłogosławił jezuita, o. Maciej Konenc.

Tańce i melodie z Lednicy przyciągają uwagę coraz większej społeczności młodych ludzi i nie tylko. Dlaczego się wyróżniają, a młodzież tak chętnie ich słucha, bawiąc się przy nich znakomicie?

- Po pierwsze, ze względu na skoczność muzyki, ale to nie wszystko. Dużą rolę odgrywa przesłanie. Wielu mocno przeżywa te słowa, które wyśpiewują w trakcie tańca. Teksty są przecież wyjęte z Pisma Świętego, więc mają moc trafiania w ludzkie serca. Ktoś, kto wierzy, jeszcze bardziej się umocni, a myślę, że u niewierzącego zostaje zasiane ziarno, które kiedyś wyda owoc - mówi organizator Fishmoba we Wrocławiu.

Poniżej przedstawiamy nowy utwór tegorocznego Spotkania Młodych Lednica pt. "Prośba o Ducha".

Siewcy Lednicy - Prośba o Ducha
lednica2000


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« ‹ 1 › »
Tańcem chwalmy Go... na rynku!

WIARA.PL DODANE 13.05.2015

Tańcem chwalmy Go... na rynku!

​Już po raz trzeci we Wrocławiu zorganizowano Fishmoba, czyli spontaniczny taniec dla Jana Pawła II w rytm piosenek ze Spotkania Młodych Lednica 2000. Zdjęcia: Maciej Rajfur  
oceń artykuł Pobieranie..

Maciej Rajfur

|

GOSC.PL

publikacja 13.05.2015 18:58

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • FISHMOB
  • LEDNICA 2000
  • MUZYKA
  • RYNEK
  • SPOTKANIE MŁODYCH
  • TANIEC
  • WROCŁAW

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X