W sobotę Noc Muzeów

Do akcji włączyło się w tym roku 70 instytucji, które przygotowały ok. 200 wydarzeń, w tym wiele dla dzieci. To wszystko już 16 maja.

Noc Muzeów we Wrocławiu organizowana jest od kilku lat, z roku na rok do organizacji tego wydarzenia przystępuje coraz więcej instytucji, a w tym roku przyłączyło się również Doc Against Gravity Festival ze specjalnym programem o sztuce, Kino Nowe Horyzonty oraz dużo nowych galerii działających na Nadodrzu.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia wystaw stałych i czasowych oraz na wydarzenia specjalne m.in.: ASP na malowanie wielkoformatowe, warsztaty szablonów czy wykonywanie malarskich aplikacji na odzieży, Kino Nowe Horyzonty na trzy specjalne bezpłatne pokazy filmów o sztuce „Camille Claudel 1915.”, „Szukając Vivian Maier” i „Sen o Warszawie”, Ossolineum pokaże najstarsze gry planszowe. W Muzeum Etnograficznym dowiemy się więcej o dawnych technikach przedstawiania wizerunku - monidłach.

Warto też wybrać się do Humanitarium, gdzie czeka na widzów interaktywna ekspozycja „Szkiełko i oko - tajemnice optyki” oraz pokazy naukowe dla dzieci.

Mocny blok Nocy Muzeów stanowi sztuka współczesna. Na tym szlaku nie można ominąć BWA Awangarda, BWA Design, Muzeum Sztuki Współczesnej Wrocław, gdzie odbędą się warsztaty z wygłupiania.

Podczas tegorocznego Biennale Sztuki Mediów Test Exposure będą prezentowane realizacje skupiające się na związkach natury, sztuki i technologii w wielu miejscach w centrum Wrocławia m.in. w: Muzeum Narodowym, Centrum Sztuki WRO, Galerii Entropia, Budynku biblioteki Uniwersyteckiej.  

Wiele wydarzeń podczas Nocy Muzeów odbywa się za dnia, z tego względu, że muzea przygotowały program warsztatów i zajęć dla najmłodszych. Jest to chyba specyfika wrocławskiej Nocy Muzeów. Organizatorom zależy, by w wydarzeniach brały udział całe rodziny, dlatego program został tak przemyślany, żeby nawet przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w tej imprezie - niektóre instytucje jak np. Muzeum Geologiczne czy Muzeum Mineralogiczne, Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin, będą czynne już od południa.

Program dla dzieci zebrany został w broszurze dedykowanej dzieciom pt. DobraNocka w muzeach, będzie on dostępny w placówkach, kóre włączyły się do akcji, a także będzie można go otrzymać w punktach informacyjnych (uwaga, na część zajęć obowiązują zapisy).

Muzeum Miejskie Wrocławia, oddział Muzeum Sztuki Mieszczańskiej przygotowało projekt dla dzieci „atelier u dawnego fotografa”. Będzie można przymierzyć kopie strojów z dawnych epok oraz  uwiecznić siebie w dawnym ubiorze, w Muzeum Architektury dowiemy się jak wyglądało życie w średniowiecznym klasztorze, a w Muzeum Farmacji, samodzielnie wykonamy eliksir miłości.  W Muzeum Poczty zobaczymy najciekawsze stroje z ostatnich 150 lat, zilustrowane znaczkami z ponad 50 krajów!

Program Nocy Muzeów we Wrocławiu dostępny będzie również w bezpłatnej aplikacji "Wrocław Przewodnik Miejski" (w zakładce Noc Muzeów) – to aktualne informacje o najbliższych wydarzeniach, zabytkach i ciekawych miejscach we Wrocławiu. Są tu trasy turystyczne, piesze i rowerowe, komunikacja miejska, a wszystko naniesione na mapy.

Wszystkie informacje dotyczące imprezy oraz specjalnej komunikacji w Noc Muzeów dostępne pod adresem: www.wroclaw.pl/noc-muzeow.

Przy zwiedzaniu można skorzystać również z mobilnej aplikacji Wrocławia (play.google.com/store/apps/details?id=pl.wroclaw&hl=pl)

Centra Informacyjne:

  • Centrum Informacji Turystycznej  (Rynek 14)
  • OKIS (Rynek Ratusz 24)
  • Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej (ul. św. Antoniego 8)
  • Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej (Sukiennice 12)

Na kolejnej stronie lista instytucji biorących udział w tegorocznej Nocy Muzeów.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..