Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Konkurs Papieski rozstrzygnięty!

XI edycja Konkursu Papieskiego odbywająca się pod hasłem "Chrzest - Polska - Człowiek" dobiegła końca. Znamy zwycięzcę. Jak przyznaje komisja, decyzja nie była łatwa.

Szczególnie ważnym punktem Konkursu Papieskiego były gale finałowe, w trakcie których zostali wyłonieni i nagrodzeni finaliści Konkursu w każdym z 9 regionów.

Dla uczestników z województwa dolnośląskiego i opolskiego uroczystość ta odbyła się 16 maja o godz. 13.30 w Auli Senatu w budynku rektoratu Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

- Warto podkreślić, że rywalizacja między finalistami była bardzo wyrównana, a różnica punktów miedzy laureatami pierwszego i drugiego miejsca była niewielka, co świadczy o wysokim poziomie wszystkich finalistów tegorocznej edycji konkursu - Alicja Omiecińska, koordynator Konkursu Papieskiego we Wrocławiu z Instytutu Tertio Millennio.

Finaliści Konkursu Papieskiego mieli za zadanie obronić tezy, które przedstawili w esejach na temat nauczania św. Jana Pawła II. Oczywiście w rozmowie konkursowej spotykali się z krytycznymi postawami komisji, z którymi musieli się zmierzyć.

- Finaliści wykazali się bardzo dobrą znajomością nauczania papieskiego. Oprócz tego potrafili wejść w polemikę na wysokim poziomie i profesjonalnie bronili swoich założeń oraz poglądów. Na pewno każdy z uczestników był specjalistą w temacie, o którym pisał esej, ale kluczem do zwycięstwa okazała się innowacyjność i zaradność przy dociekliwych pytaniach komisji. Dużą rolę odgrywały cechy charakteru, charyzma i osobowość - tłumaczy Paweł Deyk, koordynator Konkursu Papieskiego i jeden z członków komisji egzaminującej.

Tegorocznym zwycięzcą został Artur Rajczakowski z II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie. W nagrodę pojedzie on na tygodniową wycieczkę do Rzymu oraz otrzyma indeks na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kolejne miejsca zajęli Justyna Mazur, Magdalena Leśniak, Jakub Czyżewski, Klaudia Madziasz, Nikola Ponińska. Gratulujemy wszystkim laureatom!

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama