Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dla mam i nie tylko!

24 maja piknikiem z okazji Dnia Matki na Wyspie Słodowej rozpocznie się Miesiąc Rodziny. W programie specjalne atrakcje dla mam, zajęcia sportowe i mnóstwo zabaw dla najmłodszych. Wstęp jest wolny.

– Naszym celem jest aktywizacja wrocławskich rodzin. Chcemy pokazać, że miasto ma wiele propozycji dla nich i to nie tylko w trakcie Miesiąca Rodziny – mówi Maciej Kuczyński z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Podkreśla również, że taka skondensowana w czasie akcja pozwala dotrzeć do różnych partnerów – instytucji, firm – które mogłyby poszerzyć swoją ofertę familijną.

Na miesięczne świętowanie składają się m. in cztery pikniki. Pierwszy z nich związany jest z Dniem Matki. Nie braknie na nim atrakcji dla kobiet, ale nudzić nie będą się całe rodziny.

24 maja od godz 13 do 19 na Wyspie Słodowej wydzielona zostanie specjalna strefa, w której mamy będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych, dietetycznych i trenerskich.

Panie poznają tajniki prawidłowego manicure i pedicure, dowiedzą się wszystkiego o nowych trendach w makijażu oraz wybiorą najlepszy dla siebie kosmetyk, testując go wcześniej na własnej skórze. Mamy, które szczególnie dbają o dobrą formę, będą mogły poddać się analizie składu ciała, określić swój wskaźnik BMI oraz skorzystać z zajęć zumby czy treningu dla mam z dzieckiem w wózku. Specjalnie dla przyszłych rodziców ruszy także plenerowa szkoła rodzenia i karmienia piersią.

O godz. 15 wszystkie dzieci będą mogły obejrzeć spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”, a skorzystać z wycieczki wg. książki „Szlakiem wrocławskich krasnali”, którą poprowadzi sam autor – Krzysztof Głuch. Dla małoletnich uczestników przygotowana została także bogata oferta warsztatów, m.in. wykonywanie etnicznej biżuterii, bodypainting (tatuaże z różnych stron świata), warsztaty kulinarne i aktorskie oraz zajęcia edukacyjne z zakresu robotyki i grafiki. Najmłodszych czeka też szalona zabawa na dmuchańcach oraz mrożące krew w żyłach spotkanie z dinozaurami!

Miłośnicy jednośladów z pewnością zajrzą do rowerowego miasteczka na Wyspie Piaskowej, w którym prowadzone będą pokazy rowerów, wyścigi na trenażerach, zabawy dużymi puzzlami oraz konkursy. Chwilę wytchnienia zapewnią z kolei leżaki oraz książka, którą wypożyczymy w Bibliotece Plenerowej. Również na Wyspie Piaskowej mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy zapewnią rozgrywki bubble football, czyli piłki nożnej, w którą gra się będąc „ubranym” w dmuchaną kulę. Poza tym na rodziny czekać będą stanowiska do badmintona, turnballe oraz bule.

Przez cały czas trwania pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Miesiąc Rodziny to jednak nie tylko imprezy plenerowe. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty ponad 600 miejsc na bezpłatnych warsztatach kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych prowadzonych w ramach Akademii Rodzinnej oraz puli ponad 800 bezpłatnych miejsc na zajęcia sportowe przekazanych uczestnikom Miesiąca Rodziny przez centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty FitWro. Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez stronę miesiacrodziny.pl.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama