Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pomódl się za ojczyznę i dobrego prezydenta

W Oławie w ostatnich godzinach kampanii wyborczej zostaną odprawione dwie Msze św. w powyższej intencji. Nie wszystkim to pasuje.

Sprawa dotyczy Eucharystii, które zostaną odprawione dziś i jutro (w czwartek i piątek) o godz. 18 w kościołach pw. św. Maksymiliana Kolbego w Jelczu-Laskowicach i pw. śś. Piotra i Pawła w Oławie. Pewnie nie byłoby sprawy, gdyby nie to, że do udziału w Mszach św. zachęcają lokalni politycy z komitetu poparcia Andrzeja Dudy. Należy dodać, że do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali wierni ziemi oławskiej.

Malwina Gadawa, bo to ona jest autorką tekstu w "Gazecie Wrocławskiej", zastanawia się, czy Msza św. za ojczyznę i o wybór dobrego prezydenta nie jest czasem wprowadzaniem polityki do kościoła (a może chodziło jej o Kościół?). Z pomocą przyszedł ks. Rafał Kowalski, rzecznik prasowy abp. Józefa Kupnego, tłumacząc ogólne sformułowania zawarte w treści zamówionej intencji. W swojej wypowiedzi przekonuje, że modlitwa za rządzących jest obowiązkiem wiernych.

Jaki cel przyświecał pani redaktor, że stworzyła taki tekst? Moim zdaniem, jest to próba zdyskredytowania i ośmieszenia tych, którzy uważają, że o dobrego prezydenta trzeba się modlić, bo w Polsce dzieje się źle. Dlaczego tak myślę? Bo w artykule jest zawarta wypowiedź wiceministra cyfryzacji z PO Stanisława Huskowskiego, który najpierw mówi, że gdyby nie obowiązki, to sam by przyjechał na Mszę św. w tej intencji, ale już w następnym zdaniu sugeruje, że zaplanowane Eucharystie są aktem desperacji PiS, bo "jak trwoga, to do Boga". Dodaje jeszcze jedno zdanie: "Widać jednak, że PiS chce wykorzystywać Kościół do celów politycznych".

Pani Malwino, panie ministrze! To prawda, że niejeden Polak się boi. Czego? Że nasza ojczyzna schodzi na manowce na wielu płaszczyznach - ekonomicznej, gospodarczej, ale również etycznej i moralnej. Dlatego się modlą, bo wierzą, że dobry Bóg na to nie pozwoli. Nie ma w tym żadnej sensacji. M.in. dlatego abp Kupny w ubiegłym tygodniu zachęcał do odmawiania Różańca za przyszłość Polski.

 

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama