Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dawka muzyki na najwyższym poziomie

Dziś wieczorem rusza 5. Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Vratislavia Sacra". Organizatorzy zapraszają, by posłuchać najlepszych.

To będą trzy pełne muzyki dni pod patronatem "Gościa Wrocławskiego". Koncert inauguracyjny rozpocznie się dziś o godz. 19  w parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach.

- Wystąpią chóry z Czech, Bułgarii i dwa z Łotwy - zapowiada Artur Wróbel, dyrektor artystyczny wydarzenia i zachęca, by zwrócić uwagę na program całego festiwalu.

- Wśród 20 zespołów jest aż 6 zagranicznych. Trudno określić jaki będzie poziom konkursu, ale znamy kilka chórów, bo uczestniczyły we wcześniejszych edycjach naszego festiwalu. Reprezentują najwyższy poziom - dodaje.

A. Wróbel zaznacza, że z każdym rokiem ranga festiwalu rośnie. Jest to też związane ze zbliżającym się rokiem 2016, gdy Wrocław będzie nosił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

- Biuro ESK jest tym razem współorganizatorem wydarzenia. Dodatkowym atutem jest również to, iż udało się pozyskać od sponsorów konkretne sumy pieniędzy. Dzięki temu artyści walczą o nagrody pieniężne. Ich całkowita wartość wynosi 30 tys. zł. - wyjaśnia.

Część konkursowa odbędzie się w sobotę i będzie podzielona na kilka kategorii - dużych chórów mieszanych, a także o równych głosach, dziecięcych, cerkiewnych oraz wykonujących muzykę gospel i spirituals.

Gratka muzyczna szykuje się w sobotni wieczór. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w trzech wrocławskich kościołach: pw. NMP Nieustającej Pomocy na Muchoborze Małym, pw. Świętej Rodziny na Biskupinie i pw. Opieki św. Józefa na Ołbinie odbędą się koncerty uczestników festiwalu połączone z czuwaniem modlitewnym. Początek o godz. 18.45.

Ogłoszenie wyników i koncert galowy odbędzie się w niedzielę 24 maja o godz. 15 ponownie na Popowicach.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Kameralny Chór Męski Cantilena oraz Agencja Artystyczna MELODY. Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Wrocławski".

Na kolejnej stronie szczegółowy program festiwalu.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama