Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bajkowy wieczór u prezydenta

W ramach Europejskiej Stolicy Literatury Rafał Dutkiewicz zaprosił do swojego gabinetu dzieci wraz z rodzicami, aby najmłodszym przeczytać najpiękniejsze polskie baśnie.

Po Krakowie, Warszawie i Gdańsku przyszła pora na stolicę Dolnego Śląska. Przed nami ostatnia odsłona tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Od wtorku 26 maja rozpoczęła się ona we Wrocławiu, a dokładniej w gabinecie prezydenta Wrocławia. Tam Rafał Dutkiewicz czytał dzieciom polskiej baśnie: „Żabka i książę” oraz „Pan Twardowski”. Była także chwila na rozmowę małych gości z gospodarzem. 

Młodzi czytelnicy przez najbliższy tydzień nie tylko będą patrzeć i słuchać, ale przede wszystkim tworzyć, działać, odkrywać, zgadywać i… smakować.

- Cały festiwal ma za zadanie promowanie czytelnictwa wśród młodych adeptów tej sztuki. Z doświadczenia wiemy, że takie wydarzenia np. u głowy państwa, polityków czy samorządowców przyciągają dzieci. Chcieliśmy, żeby pierwszy dzień naszych czytanek wieczornych, bo będzie ich w sumie pięć, odbył się tym zacnym miejscu, u prezydenta miasta - mówi Karolina Grabarczyk.

W gabinecie wokół czytającego bajki Rafała Dutkiewicza rozsiedli się mali mieszkańcy Wrocławia w wieku od 6 do 10 lat. - Pokazujemy najmłodszym, że znana osoba, która pełni odpowiedzialne funkcje, czyta i lubi czytać książki, a także robi to w bardzo ciekawy sposób - dodaje wrocławski redaktor portalu czasdzieci.pl

Program festiwalu we Wrocławiu jest przygotowany w partnerstwie z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału oraz 6. Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

W planie są m.in. spotkania z autorami, reżyserami, warsztaty plastyczne, kulinarne, malarskie, a także specjalne pasmo detektywistyczne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, choć wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama