Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nadszedł czas decyzji

W sobotę na ul. Świdnickiej we Wrocławiu będzie działał Punkt Informacji Pielgrzymkowej.

Wiele atrakcji czeka na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w inicjatywie.

PIP będzie umiejscowiony, podobnie jak w ubiegłym roku, miedzy kościołem pw. śś. Doroty, Stanisława i Wacława, a hotelem "Monopol".

- Celem tej akcji jest promocja sierpniowej 35. pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W punkcie będzie można otrzymać informacje o trasie pielgrzymki, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać na 9-dniową wędrówkę - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

Oprócz przekazywania niezbędnych informacji PIP ma ewangelizować.

- Przewidzieliśmy m.in. modlitwę za mieszkańców Wrocławia, Anioł Pański, scenki ewangelizacyjne, konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, czytanie Pisma św. i modlitwę Ojcze nasz w różnych językach - wymienia Kuzyn. Zachęca również do włączenia się do akcji, zwłaszcza przez czytanie Biblii.

- Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale szczególnie mocno zależy nam na osobach, które znają różne języki obce. Być może ktoś z zagranicznych turystów odwiedzających Wrocław dzięki temu skorzysta dodatkowo, bo usłyszy werset Dobrej Nowiny - dodaje.

Program:

  • godz. 10 Rozpoczęcie działania punktu,
  • godz. 12 Anioł Pański,
  • godz. 12.30 - Tańce uliczne,
  • godz. 14 - Różaniec z przejściem ul. Świdnicką i wokół rynku,
  • godz. 15 - Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • 15.30 - 18 występy gitarowe, pantomima, ewangelizacyjne scenki uliczne.

Wśród atrakcji będzie również m. in. malowanie twarzy. Uczestnicy poprzednich pieszych pielgrzymek zaproszeni są do przyjścia w koszulkach pielgrzymkowych.

Wszyscy, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat PIP lub pielgrzymki, mogą się kontaktować mailowo (pielgrzymka@pielgrzymka.pl) lub telefonicznie (608 09 57 57).


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama