Nowy numer 49/2020 Archiwum

Andrea Bocelli zaśpiewa przed ESK

Zapowiedzią i prologiem tego, co się wydarzy w roku 2016 będzie weekend 19 - 21 czerwca. W piątek, sobotę i niedzielę, pół roku przed inauguracją Europejskiej Stolicy Kultury, zobaczymy Wrocław tętniący kulturą. Wydarzeniom patronuje "Gość Wrocławski".

W trakcie multimedialnego widowiska z udziałem znakomitych twórców 19 czerwca na Stadionie Wrocław dojdzie do artystycznej zapowiedzi programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pierwszą odsłonę ESK uświetni koncert Andrea Bocellego, włoskiego śpiewaka, tenora i kompozytora oraz producenta muzycznego.

Bocelli zrobił karierę w świecie muzyki poważnej i rozrywkowej - jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu.

Sprzedał 80 milionów płyt, a jego koncerty przyciągają dziesiątki tysięcy fanów.

Występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał dla papieża Benedykta XVI i królowej Elżbiety II. Celine Dion, jego przyjaciółka i sceniczna partnerka mówi: "Gdyby Bóg mógł śpiewać, jego głos brzmiałby podobnie do głosu Andrea Bocelliego".

Wpływ na jego charakter i osobowość wywarło toskańskie życie rodzinne oraz kultura i tradycje regionu. Dziecięca fascynacja operą, podsycana starymi audycjami radiowymi i zachętami najbliższych, z czasem przerodziła się w silną dorosłą ambicję. Stał się światową gwiazdą ze swoim charakterystycznym i oryginalnym, nowym stylem muzycznym, o którym wcześniej w ogóle nie słyszano.

Klasyczny repertuar Bocelliego znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej - to prawdziwy precedens. Artysta sprawia, że opera wkracza w inny wymiar. Jego zamiarem nie jest jednak burzenie granic. Rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia jego miejsca w świecie muzyki.

- To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć - mówi Andrea Bocelli.

Bilety na koncert do nabycia na www.eventim.pl  oraz punkty sprzedaży: salony Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce. Pełna lista punktów sprzedaży oraz na www.biletin.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama