Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka abp Józef Kupny spotkał się dziś w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu z najmłodszymi Dolnoślązakami.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczniów dolnośląskich szkół podstawowych oraz wychowankowie kilku wrocławskich przedszkoli.

- Chcemy by wasze dzieciństwo było najpiękniejsze - mówił abp Kupny, dodając, że jego marzeniem jest także, by w sercach najmłodszych zawsze gościł Jezus Chrystus.

Metropolita zwrócił uwagę, iż Dzień Dziecka jest również świętem wszystkich rodziców i wychowawców. Im także życzył Bożego błogosławieństwa i odpowiednich warunków dla rozwoju każdej rodziny.

Niespodzianką dla małych gości arcybiskupa, poza drobnymi upominkami, było przedstawienie działającego od kilku miesięcy z inspiracji metropolity wrocławskiego Teatru na Ostrowie.

Aktorzy wystawili spektakl pt. „Pączkowe drzewo”, którego przesłaniem jest promowanie tolerancji i szacunku wobec każdego człowieka oraz przestroga przed zbyt pochopnym ocenianiem innych. Przedstawienie wskazuje także na wartość przyjaźni w ludzkim życiu. 

To nie jedyne spotkanie hierarchy z dziećmi z okazji ich święta. 1 czerwca abp Kupny odwiedzi małych pacjentów jednego z wrocławskich szpitali.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama