Nowy numer 21/2018 Archiwum

Modlitwa tańcem "u Wawrzynów"

Wieczór wielbienia Boga duszą i ciałem trwał przy ul. Bujwida we Wrocławiu w uroczystość Najświętszej Trójcy.

O tym, że człowiek posiada wymiar i duchowy i materialny, i oba są spragnione spotkania z Bogiem, przypomniała s. Maria, elżbietanka, na początku spotkania.

Chrystus wyraził swoją miłość do nas także w ciele, dowartościowując na wiele sposobów fizyczną stronę człowieka; również my mamy Go wielbić całym sobą – przypominały kolejne rozważania. Ruchy tancerzy wyrażały – brzmiące w kolejnych pieśniach – zaufanie do Bożej Opatrzności i wezwanie do pokoju, żywiołowe uwielbienie Pana, przyzywanie Ducha Świętego.

Na spotkanie modlitewno-taneczne „W miłości nie ma lęku” (1J 4,18) zaprosiła wrocławian Diakonia Uwielbienia Tańcem „Effatha” działająca przy DA „Wawrzyny.”

– Najpiękniej tańczyć z kimś, kogo się kocha. Zatańcz więc z Kimś, kto kocha cię najbardziej – przekonywali organizatorzy. Choć przyciągająca wzrok choreografia przypominać mogła spektakl czy pokaz baletu, przypominano, że to nie widowisko. Tancerze co rusz zwracali się do tabernakulum i ołtarza z figurą Zmartwychwstałego.

Zwiewne stroje wzmacniały ekspresję tancerzy   Zwiewne stroje wzmacniały ekspresję tancerzy Agata Combik /Foto Gość Szeregi tancerzy w DA "Wawrzyny" powiększają się   Szeregi tancerzy w DA "Wawrzyny" powiększają się Agata Combik /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma