Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił

Kapłaństwo. Jeden chciał zostać aktorem, drugi posłem, jeszcze inny już prawie rozpoczął kształcenie w Policji. Bóg miał inny plan na ich życie. Poszli za Jego głosem i tak zostali rybakami. Rybakami ludzi.

Archidiecezja wrocławska powiększyła się o sześciu nowych kapłanów. Ich pasja stała się jednocześnie sensem ich życia, misją, z którą związali się na zawsze, wyzwaniem oraz przygodą.

Bóg, posyłając ich na parafialne łowiska, nie gwarantuje im spokoju i ciszy. A już na pewno nie mogą myśleć o nudzie i monotonii. Kapłani z rocznika 2015 zgodnie stwierdzają jedno: na wzór samego Mesjasza będą wychodzić do wszystkich potrzebujących. A ich Mistrz, Jezus Chrystus, mówi do każdego z osobna jak w Ewangelii do Szymona Piotra na łodzi, zanurzającej się po rekordowym połowie: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowić”.• Specjalne podziękowania kierujemy do Polskiego Związku Wędkarskiego, Okręgu Wrocław, który umożliwił nam wykonanie sesji zdjęciowej oraz wypożyczył sprzęt.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma