Nowy numer 28/2018 Archiwum

Chodźcie z nami...

Jak promować piesze pielgrzymowanie pokazali pątnicy z Kątów Wrocławskich. Recepta jest prosta - przez żołądek do serca... Organizatorzy festynu parafialnego liczą, że dzięki ich akcji nowe osoby zdecydują się na podjęcie pielgrzymkowego wyzwania.

Pomysłodawcą i głównym koordynatorem akcji była Aneta Mazgaj - parafialny lider ds. pielgrzymki. - Przygotowania do tej akcji trwały od połowy maja, a jej realizację rozpoczęliśmy od spotkania pielgrzymów gr. 7 z Kątów Wrocławskich - wyjaśnia.

To właśnie członkowie i sympatycy grupy przygotowali słodkości na kiermasz. Zebrano aż 58 ciast i niezliczoną ilość babeczek.

- Po każdej z mszy świętej, w dwóch punktach przed świątynią, rozprowadzane były pojemniki ze słodkościami. Oprócz smakołyków każdy mógł się zapoznać z najpotrzebniejszymi informacjami dotyczącymi Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, czyli z przebiegiem trasy, jak się przygotować i co zabrać w 9-dniową wędrówkę - wyjaśnia A. Mazgaj.

Żeby nie było żadnych wątpliwości o przesłaniu wydarzenia zawisł na kościelnym ogrodzeniu baner promujący sierpniową wędrówkę.

- Podczas akcji zebraliśmy kwotę 2150 zł, która zostanie przeznaczona na zakup termosów na kawę i herbatę oraz przygotowanie sprzętu nagłaśniającego, który został zakupiony również dzięki hojności mieszkańców Kątów Wrocławskich - dodaje parafialny lider ds. pielgrzymki.

Wyraża też ogromną wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu kiermaszu. Jest też przekonana, że część osób, które z niego skorzystały przemyśli swój udział w PPW w grupie siódmej.

Na festynie w Kątach Wrocławskich nie koniec. W ramach gr. 7 na Jasną Górę pielgrzymują również pątnicy ze Strzelina. Na początku wakacji również tam jest planowana podobna akcja promocyjna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma