Nowy numer 43/2020 Archiwum

Idź na procesję, daj świadectwo i wyślij fotkę

Jutro Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesjach i... do przesłania nam zdjęć ołtarzy, przy których będzie wystawiony Pan Jezus w monstrancji. W czwartek wieczorem je opublikujemy.

Poniżej prezentujemy prezentujemy listę kilku miejscowości i godziny rozpoczęcia Mszy św. poprzedzających procesje Bożego Ciała. Zachęcamy, by uwiecznić na fotografiach ołtarze, które zwykle budowane są przez samych parafian i prosimy o przesłanie ich na adres wroclaw@gosc.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać: "Procesja", a w treści imię i nazwisko autora fotografii oraz miejscowość i wezwanie parafii, gdzie procesja się odbyła.

Mamy nadzieję, że powstanie z nich galeria, którą każdy będzie mógł obejrzeć na naszej stronie internetowej. Oczywiście czekamy na zdjęcia ze wszystkich miejsc, a nie tylko z wymienionych poniżej.

Centralna procesja Eucharystyczna w naszej archidiecezji przejdzie z wrocławskiej katedry pw. św. Jana do kościoła garnizonowego pw. św. Elżbiety w rynku. Mszy św. na jej rozpoczęcie o godz. 9 będzie przewodniczył metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Jak czytamy w specjalnym komunikacie wydanym przez kurię metropolitalną, "Przez udział w procesji chcemy wyrazić naszą wiarę w obecność z nami Chrystusa Eucharystycznego. Chcemy też prosić o Jego Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, Kościoła Wrocławskiego, naszego Miasta i naszych rodzin."

Już kolejny raz przez centrum Wrocławia przejdzie także Akademicka Procesja Bożego Ciała. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 20 w kościele ojców dominikanów pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim. Planowany start pochodu za eucharystycznym Chrystusem to godz. 21.

W Trzebnicy wierni przejdą po Mszy św. o godz. 9 od ołtarza polowego na placu pielgrzymkowym, ulicami: Jana Pawła II, ks. Dziekana Bochenka, pl. Piłsudskiego, Witosa, Głowackiego, Rynkiem, Lipową, Kościelną i Drzymały, do kościoła św. Ap. Piotra i Pawła. Podobnie jak w ubiegłych latach trzebnickie siostry boromeuszki przygotowują dywan kwiatowy.

W Oleśnicy, w parafii pw. św. Jana Apostoła procesja wyruszy po Mszy św. o godz .10.30. Trasa będzie przebiegać ulicami: Wrocławską, Rynek, Sejmową i Zamkową. Natomiast w parafii pw. NMP Miłosierdzia Eucharystia, po której odbędzie się procesja rozpocznie się o godz. 9. Przemarsz za Najświętszym Sakramentem zaplanowano ulicami: Wileńską, Lwowską, Krzywoustego, Daszyńskiego i ks. Sudoła.

W Strzelinie, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30. Ołtarze będą ustawione wokół rynku.

W Oławie odbędzie się wspólna procesja dla trzech parafii. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 10 przed kościołem pw. św. Ap. Piotra i Pawła, następnie pochód wyruszy w kierunku Rynku, a następnie przez pl. Zamkowy (parafia pw. NMP Pocieszenia) oraz ulicami: Strzelną i Broniewskiego do parafii Miłosierdzia Bożego.

W Ziębicach centralna procesja dla mieszkańców miasta wyruszy z bazyliki Męki Pańskiej (kościół pw. św. Jerzego) po Mszy Św. o godz. 10.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama