Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uczniowie gimnazjum w Siedlcu gościli z wizytą w Niemczech

Młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu Trzebnickim odwiedzili Rheinboellen. Była to ostatnia mobilność w ramach realizacji projektu Comenius.

Podczas pobytu w szkole partnerskiej każda z delegacji zaprezentowała efekty swojej pracy. Młodzi ludzie z Polski, Belgii, Austrii, Niemiec, Francji, Turcji oraz Hiszpanii realizując projekt "The Creative European Action Game" mieli za zadanie stworzyć grę, umożliwiającą każdemu uczniowi uczestnictwo, w wymiarze europejskim, w procesie uczenia się w sposób interaktywny.

W trakcie pokazu przedstawiciele szkół z poszczególnych krajów, w obecności władz lokalnych, otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Uczniowie skorzystali również z okazji do zwiedzania. W pięknym rejonie, jakim jest Nadrenia, odwiedzili m. in. Muzeum Gutenberga znajdujące się w Moguncji, gdzie poznali historię druku oraz prawdę o nazwisku odkrywcy, który w rzeczywistości nazywał się Jan Gensfleisch. Kolejnym miastem na szlaku była Kolonia i imponująca katedra górująca nad miastem. Jedną z atrakcji była też wizyta w Ludwig Museum, gdzie z pomocą przewodnika podziwiali dzieła min.Salvadora Dali oraz Picassa. Zwieńczeniem pobytu był rejs po Renie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama