Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dla seniorów i dla całych rodzin

Trwa Miesiąc Rodziny we Wrocławiu. W tym tygodniu obchodzimy dzień dziadka i babci. Festyn na Wyspie Słodowej odbędzie się 7 czerwca od 13.00 do 19.00.

Podczas pikniku na Wyspie Słodowej stanie wypożyczalnia gier planszowych, a dziadkowie razem z wnukami będą mogli zagrać w ulubione lub nauczyć się zupełnie nowych gier. Nie zabraknie też międzypokoleniowych atrakcji sportowych. Bez względu na wiek można będzie wziąć udział w zajęciach nordic walking oraz skorzystać z animacji tanecznych. Z kolei w miasteczku sportowym na Wyspie Piaskowej pogramy w siatkówkę, ringo, bule, squasha oraz badmintona.

Na dzieci czekać będą zajęcia artystyczne, m.in. warsztaty z monotypii, zabawa masami plastycznymi, malowanie gipsowych figurek, warsztaty kulinarne i nauka gry na instrumentach. Zaplanowano również pomysłowe zajęcia z matematyki i robotyki oraz doświadczenia, podczas których zobaczymy np. wybuch wulkanu. Podobnie jak podczas wcześniejszych pikników będzie można także zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem, wyczarować na twarzy postać z ulubionej bajki czy poskakać na dmuchańcach. Uczestników zachęcamy także do skorzystania z wypełnionej żywą roślinnością przestrzeni ogrodów edukacyjnych, w której prowadzone będą kolejne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Skorzystamy tam również z piknikowego SPA - masażu, porad stylistów czy drobnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Atrakcjom piknikowym towarzyszyć będzie muzyka. Odbędzie się bowiem II Wrocławski Festiwal Chórów Osiedlowych pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Na scenie wystąpi 11 zespołów działających przy wrocławskich radach osiedli oraz zaproszeni goście. Usłyszymy repertuar przygotowany zarówno z myślą o młodszych (m.in. piosenki Amy Winehouse i Christiny Aguilery w wykonaniu Katarzyny Fiały), jak i nieco starszych słuchaczach (utwory z rep. Leonarda Cohena, Dwa plus Jeden czy Kabaretu Starszych Panów).

Ponadto na Wyspie Słodowej będzie można skorzystać z konsultacji z zakresu psychogeriatrii i zdrowego żywienia oraz bezpłatnie wyrobić Wrocławską Kartę Seniora, która umożliwia osobom w wieku 60+ korzystanie z darmowych lub zniżkowych wejść na wydarzenia kulturalne, zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz do wielu instytucji. Podczas pikniku dyżury poprowadzą także socjoterapeuta i psycholog dla osób starszych. Przez cały czas funkcjonować będzie także informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad, m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Miesiąc Rodziny to oprócz pikników rodzinnych również warsztaty i szkolenia dla rodzin oraz zajęcia sportowe, odbywające się w klubach i centrach sportu należących do fitWRO. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wejść na stronę www.miesiacrodziny.pl i zapisać się na wybrane wydarzenie. Łącznie dla chętnych przygotowano blisko 1,5 bezpłatnych miejsc.

Dodatkowo za udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny można zbierać punkty, by następnie wymienić je na na nagrody. Karta na punkty znajduje się w harmonogramie Miesiąca Rodziny, który otrzymać można na piknikach oraz w siedzibach partnerów.

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama